Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Eksperci Sii wspierają rozwój usług streamingowych DAZN w prawie 200 krajach na świecie. Inżynierowie wdrażają nową platformę ułatwiając fanom sportu subskrypcję transmisji online

Eksperci Sii Polska, certyfikowanego Partnera Salesforce, wdrożyli skalowalną platformę, opartą o Salesforce, dla sprzedaży usług w modelu B2B dla DAZN Group. Ten globalny dostawca usług streamingowych w modelu subskrypcyjnym, oferuje fanom sportu w prawie 200 krajach i regionach na całym świecie transmisje na żywo i na żądanie. Nowa platforma sprzedażowa rozszerza bazę klientów o instytucje i firmy.

W zróżnicowanej, obecnej na wielu rynkach ofercie DAZN Group, użytkownicy znajdą transmisje takich dyscyplin jak: piłka nożna, boks, sporty walki, koszykówka, baseball czy sporty motorowe. Mogą je obejrzeć na urządzeniach domowych oraz przenośnych. W związku z powiększeniem oferty o dodatkowy kanał dystrybucji usług DAZN Group potrzebował specjalistycznego wsparcia w rozwoju i konfiguracji nowej platformy sprzedażowej, osadzonej na sprawdzonym już w organizacji ekosystemie Salesforce. DAZN Group zdecydował się na zaangażowanie ekspertów Salesforce z Sii Polska. Nie bez znaczenia dla tej decyzji była długoterminowa i owocna współpraca z Sii w zakresie usług testingu.

Wdrożenie platformy sprzedażowej dla modelu B2B

Zespół ekspertów, stworzony w odpowiedzi na potrzeby klienta, w sposób kompleksowy podszedł do tematu, w pierwszej kolejności przeprowadzając audyt logiki biznesowej obecnych rozwiązań. Następnie zaplanowana została część implementacyjna dla nowej platformy, w taki sposób, aby docelowe rozwiązanie miało wysoki poziom skalowalności.

Kolejnym etapem było wdrożenie wymaganych zmian z użyciem „Enterprise Patterns”. Proces ten obejmował m.in.: skonfigurowanie Salesforce chatbota, odpowiedzialnego za udostępnianie bazy wiedzy, a także za kontakt z agentami klienta. Następnie stworzenie serwisu do publikowania treści na stronie internetowej oraz wielu komponentów, przyspieszających pracę użytkowników z rozwiązaniem.

– DAZN z każdym rokiem rozwija się, pozyskując nowe prawa do transmisji oraz zdobywając kolejne rynki. Jako lider, chcemy zawsze sprostać oczekiwaniom, jakie stawia przed nami rzeczywistość, dlatego też zdecydowaliśmy się wprowadzić nową platformę sprzedażową naszych usług. Dzięki wsparciu ekspertów z Sii Polska, platforma z łatwością została zintegrowana z Salesforce Marketing Cloud, centrami danych, systemem billingowym oraz bramkami płatniczymi. Rozwiązanie zaproponowane przez Sii pozwoliło nam zoptymalizować wiele procesów biznesowychmówi Roy Hollak, Salesforce Manager w DAZN.

Zalety rozwiązania wspieranego przez ekspertów Sii

Rozwiązanie jest dopasowane i zoptymalizowane pod względem obsługi kluczowych procesów biznesowych DAZN. Co bardzo ważne, pozwoli na przyspieszenie rozwoju w obszarze sprzedaży B2B m.in. usprawnienie współpracy z międzynarodowymi klientami instytucjonalnymi, zautomatyzowaną obsługę i zarzadzanie wieloma zamówieniami jednocześnie.

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu nowoczesnego CRM lub dedykowanego rozwiązania dla B2B? Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, chętnie podpowiemy, jak możemy pomóc Ci rozwinąć Twój biznes.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?