Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Transformacja opieki zdrowotnej dzięki technologii. Dowiedz się więcej o partnerstwie Sii z liderem w obszarze biotechnologii

W dążeniu do rewolucji technologicznej w opiece zdrowotnej każda decyzja ma znaczenie. Czołowa firma biotechnologiczna specjalizująca się w naukach biomedycznych i diagnostyce chciała nadać tempo wprowadzanym przez siebie innowacjom, ale posiadała ograniczone zasoby. Doprowadziło to do nawiązania obiecującej współpracy z Sii Polska, dostawcą rozwiązań technologicznych znanym ze swojej wiedzy w zakresie opieki zdrowotnej. Obecnie firmy wspólnie wyznaczają nowe standardy w branży.

Kulisy nawiązania współpracy

Klient, światowy lider w dziedzinie rozwiązań dla sektora medycznego, dostarcza przełomowe technologie, które znacząco wpływają na diagnostykę, leczenie i monitorowanie zdrowia. Wewnętrzne ograniczenia w zasobach firmy hamowały jednak tempo rozwoju. Właśnie dlatego Sii Polska wsparła zespół klienta jako partner technologiczny, by przyspieszyć realizację projektu.

Jak oprogramowanie Sii integruje się ze sprzętem laboratoryjnym

W projekcie bierze udział multidyscyplinarny zespół Sii Polska, specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania, testowaniu wydajności i DevOps, zapewniając dogłębną wiedzę kluczową dla powodzenia przedsięwzięcia.

Eksperci pracują nad rozwojem rozproszonego oprogramowania opartego na mikroserwisach i technologiach frontendowych. Rozwiązania te są zaprojektowane tak, aby płynnie integrowały się ze specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym, tworząc w ten sposób kompleksowe systemy monitorowania zdrowia. Dane z placówek medycznych są gromadzone, analizowane i syntetyzowane w formie praktycznych raportów i statystyk.

Kluczowe obszary współpracy: bezpieczeństwo, architektura i funkcjonalność biznesowa

Zespoły Sii Polska koncentrują się na podstawowych komponentach aplikacji, zapewniając rygorystyczne środki bezpieczeństwa i solidną architekturę. Ich wkład rozszerza się na funkcjonalności z domeny biznesowej, przyczyniając się do kompleksowości dostarczanych rozwiązań.

— Praca nad innowacyjnymi i zmieniającymi życie projektami to dla nas wielki przywilej. Możliwość współtworzenia rozwiązań, które mają realny wpływ na życie ludzi, wiąże się nie tylko z wyzwaniami, ale także z głęboką satysfakcją. Projekt ten ugruntował nasze doświadczenie w branży opieki zdrowotnej — mówi Nina Bartuzel, Account Executive w Sii Polska.

Jak obie strony zyskują na współpracy

Partnerstwo przynosi korzyści obu stronom. Klient zyskał dzięki szybszemu uruchomieniu projektu , zwiększeniu poziomu wiedzy w zespole i dywersyfikacji zasobów. Sii Polska zdobyła natomiast znaczące uznanie za wiedzę technologiczną i domenową w sektorze opieki zdrowotnej. Dodatkowo opłacalność osiągnięta dzięki nearshoringowi zmniejszyła wydatki i poprawiła efektywność zespołu klienta.

— Nearshoring to nie tylko strategia redukcji kosztów; to także sposób na wzmocnienie efektywności — dodaje Nina Bartuzel. — Znacząco przyspieszyliśmy terminy realizacji projektów i usprawniliśmy współpracę zespołu, wykorzystując bliskość geograficzną i podobieństwa kulturowe. Zmniejszyło to koszty operacyjne naszego klienta i przyczyniło się do bardziej elastycznego i responsywnego procesu tworzenia oprogramowania — komentuje.

Zarówno Sii Polska, jak i klient deklarują chęć dalszej współpracy przy dalszych pracach nad rozwiązaniami dla sektora opieki zdrowotnej.

Sektor medyczny w Sii Polska — niezrównana wiedza i zaangażowanie

Posiadając ponad 1000 ekspertów i rozległą wiedzę branżową, Sii Polska jest znakomitym partnerem dla klientów z sektora opieki zdrowotnej. Firma oferuje rozwiązania ukierunkowane na potrzeby tego obszaru i posiada uznane na całym świecie certyfikaty, w tym ISO 13485, ISO 14971, IEC 62304 i IEC 60601.

Zespoły Sii były dotychczas zaangażowane w wiele znaczących projektów związanych z opieką zdrowotną. Jako jeden z przykładów może posłużyć współpraca w zakresie n. in. integracji i rozwoju systemów IT, analizy danych, data science, analizy obrazów i pracy ze sprzętem laboratoryjny, z renomowaną firmą diagnostyczną, która umożliwiła szybsze badania i dokładniejszą diagnozę.

Ponadto Sii obsługuje systemy zarządzania jakością (QMS), systemy zarządzania informacjami laboratoryjnymi (LIMS) i systemy danych chromatograficznych, a także inne specjalistyczne usługi dostosowane do potrzeb branży medycznej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Sii Polska może wesprzeć Cię w projektach z branży medycznej, zapoznaj się z naszą ofertą. Porozmawiaj z naszym ekspertem i dowiedz się, co zrobić, by przenieść swój biznes na wyższy poziom.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?