Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
  Wstecz

  Udany lot testowy z WOW air i Centrum Kompetencyjnym Usług Testowych

  Islandzkie linie lotnicze WOW air, które podbiły serca Ameryki, proponując tanie loty z USA do Europy, stały się w 2017 roku Klientem Centrum Kompetencyjnego Usług Testowych Sii. Choć przewoźnik ten był obecny na rynku już od 2012 roku, dopiero na przełomie 2016/2017 roku zdobył rzesze fanów dzięki atrakcyjnej ofercie, łączącej stary i nowy kontynent. Co więcej, WOW air postanowił w kolejnych latach zwiększać swoją ofertę o kierunki azjatyckie. Te strategiczne decyzje biznesowe oznaczały większe potrzeby związane z utrzymaniem jakości i testowaniem obecnych systemów informatycznych.

  Współpraca Sii z WOW air rozpoczęła się nietypowo. Zespół z Centrum Kompetencyjnego Usług Testowych Sii pokazał próbkę swoich możliwości, wykonując serię testów eksploracyjnych na wyszukiwarce lotów, a następnie udostępnił wyniki WOW air – mówi Bartosz Borowy – Business Manager odpowiedzialny za opiekę Klienta w Sii. Raport z testów zrobił pozytywne wrażenie na Islandczykach, którzy, chcąc zobaczyć, jakie korzyści mogą osiągnąć ze współpracy z największym dostawcą usług testowych w Polsce, postanowili zamówić kolejne serie testów na przełomie 2016 i 2017 roku. Sii utworzyło dedykowany Klientowi, 5–osobowy zespół specjalistów ds. testów, który rozpoczął realizację zadań zlecanych z Reykjaviku. Po kolejnych pięciu etapach i wielu odnalezionych defektach WOW air zdecydował się na ciągłą współpracę, kontraktując zespół testowy z Sii. Głównym celem usługi było zapewnienie jakości i testowanie nowej strony przewoźnika poprzez wykonywanie testów funkcjonalnych i niefunkcjonalnych na różnych przeglądarkach zarówno komputerowych, jak i mobilnych. Na szczególną uwagę zasługują dwa aspekty tej współpracy.

  WOW air był jednym z pierwszych klientów Sii, w którym Centrum Kompetencyjne Usług Testowych wykorzystało swoje laboratorium mobilne. Laboratorium to pozwala na wykonywanie testów funkcjonalnych i niefunkcjonalnych na smartfonach i tabletach. Sii w swoim laboratorium posiada ponad 70 urządzeń największych marek, m.in. Samsung, Huaweii, Apple, Sony, LG, Lenovo, które odzwierciedlają strukturę rynku, uwzględniając różne półki cenowe, rozdzielczość ekranu i wersje systemów operacyjnych. Dzięki laboratorium mobilnemu testy manualne i automatyczne mogą być wykonywane zdalnie, co daje testerowi pełną kontrolę nad prawdziwym urządzeniem, a także dostęp do wszystkich informacji związanych z testem: logów, raportów czy wykresów wydajności.

  Drugim faktem godnym uwagi jest to, że dla WOW air zostały wykonane testy Accessibility, które sprawdzają zgodność strony z wytycznymi dotyczącymi dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Testy oparte były na rozporządzeniach WCAG 2.0 i obejmowały cały portal WOW air, który miał zostać przystosowany dla osób niedowidzących i niedosłyszących. Testy te weszły w skład testów niefunkcjonalnych, które oferuje Sii wraz z testami bezpieczeństwa, wydajności oraz użyteczności.
  Współpraca z WOW air to doskonały przykład oferty Sii przeznaczonej na rynek transportowo-turystyczny w Europie i na świecie. Centrum Kompetencyjne Usług Testowych Sii ma wśród swoich Klientów przedsiębiorstwa transportowe, linie lotnicze oraz firmy produkujące oprogramowanie lub produkty wykorzystywane w tych branżach.

  Doświadczenie, jakie zdobywają nasze zespoły na projektach transportowo-turystycznych, pozwala nam świadczyć usługi testowe dostosowane do tej gałęzi przemysłu. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań technologicznych jesteśmy w stanie zapewnić wysoką jakość naszych usług – mówi Marcin Laksander – Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Usług Testowych.

  Artykuł przygotowała: Barbara Kun

  Może Cię również zainteresować

  Pokaż więcej newsów

  Bądź na bieżąco

  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

  ZATWIERDŹ

  This content is available only in one language version.
  You will be redirected to home page.

  Are you sure you want to leave this page?

  Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
  Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

  Möchten Sie fortsetzen?