Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

W pełni zwalidowane, dedykowane systemy i globalne standardy – Sii Polska zoptymalizowała produkcję i zarządzanie szkoleniami międzynarodowego lidera z sektora ochrony zdrowia

Organizacje w sektorze Healthcare oraz Life Science coraz częściej decydują się na digitalizację procesów wewnętrznych w związku ze wzrostem znaczenia nowoczesnych technologii oraz obowiązkiem adaptacji do dynamicznie zmieniających się regulacji branżowych. Wśród nich znajdują się między innymi restrykcje GxP czy CSV (Computerized System Validation), dotyczące rozwoju, wytwarzania, dystrybucji czy promocji produktów medycznych. Przed koniecznością przeprowadzenia transformacji i dostosowania systemów IT do obowiązujących wymagań stanęła również jedna z wiodących firm dermatologicznych, działająca w wielu krajach na całym świecie. Dzięki zaangażowaniu w projekt interdyscyplinarnego zespołu eksperckiego Sii Polska, prace wdrożeniowe zostały ukończone w zaledwie 5 miesięcy.  

Potrzeba globalnego zarządzania produkcją i szkoleniami 

Przed rozpoczęciem działań projektowych klient pracował w oparciu o rozwiązania biznesowe, których poziom efektywności był znacznie niższy, niż tego oczekiwano. Organizacja poszukiwała wsparcia w zakresie walidacji i kwalifikacji podczas wykonywania aktywności procesu CSV w ramach dwóch, wieloetapowych projektów – Migracja Zinc MAPS (aplikacji internetowej zaprojektowanej do obsługi materiałów wymagających zgody wielu interesariuszy) oraz System do Zarządzania Szkoleniami. Podstawowym celem było zastąpienie obecnego systemu Zinc MAPS i stworzenie zgodnego z wymaganiami, globalnego systemu i standardu wykorzystywanego w przypadku produkcji opakowań, etykiet, blistrów czy ulotek, z uwzględnieniem wszystkich procesów w poszczególnych regionach, jak również jednego, uniwersalnego systemu szkoleniowego.  

Realizacja ambitnych celów  

Jako wieloletni partner firm z branży farmaceutycznej, świadomy ich potrzeb, Sii Polska zaproponowała klientowi model współpracy, który umożliwił osiągnięcie pożądanych efektów w mniej niż pół roku. W tym czasie wdrożony został w pełni zwalidowany system dla działów medycznych i marketingu, jak również wspólny standard produkcji i dystrybucji lokalnych oraz globalnych materiałów promocyjnych, treści medycznych i wzorów graficznych na opakowania. Ponadto eksperci Sii wdrożyli system rejestracji i akceptacji opakowań, spełniający wymagania FDA (Food and Drug Administration). Kolejnym, zrealizowanym z sukcesem wyzwaniem była migracja wszystkich materiałów produkcyjnych z Zinc MAPS do nowego systemu, a także przeniesienie kompletu materiałów szkoleniowych na stworzoną, zwalidowaną platformę szkoleniową. 

Klient szukał wsparcia w wyspecjalizowanym obszarze sektora medycznego, a dzięki doświadczeniu specjalistów z Centrum Kompetencyjnego Usług Testowych, Sii było gotowe zaangażować się w projekt w bardzo krótkim czasie. Nasza wiedza w zakresie walidacji, procesów medycznych i przepływów pracy miała decydujący wpływ na wynik projektu wyjaśnia Marcin Laksander, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Usług Testowych w Sii Polska.   

Efekty przede wszystkim  

Zgodnie z założeniami projektowymi, implementacja dedykowanych rozwiązań wpłynęła na poprawę efektywności operacyjnej klienta, jednocześnie umożliwiając mu stworzenie nowoczesnego, cyfrowego miejsca pracy. Elastyczne systemy oraz uniwersalne standardy, dostosowane do specyfiki działalności lidera branży healthcare, pozwoliły zoptymalizować zarówno sam proces produkcji, między innymi opakowań czy blistrów, jak również globalne procesy zarządcze i marketingowe. Projekt zakończył się sukcesem dzięki pełnemu zaangażowaniu zespołu eksperckiego oraz wsparciu wysoko wykwalifikowanych konsultantów technologicznych. 

Digitalizacja przedsiębiorstwa jest jednym z ważniejszych procesów zachodzących w ramach szeroko rozumianej transformacji czy też adaptacji do zmian, w szczególności w środowisku walidowanym. Nasze kompetencje, doświadczenie w obszarze CSV i Paperless Approach, jak również znajomość procesów oraz wytycznych organów regulacyjnych są kluczowe i szczególnie pożądane przez organizacje z branży medycznej i farmaceutycznej. Jesteśmy dumni, że poprzez nasze wdrożenia pomagamy klientom zwiększyć konkurencyjność oraz budować przewagę rynkową podsumowuje Wojciech Drescher, Head of Healthcare Industry w Sii Polska. 

Jeśli potrzebujesz wsparcia w digitalizacji procesów produkcyjnych lub szkoleniowych i chcesz dowiedzieć się, jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twojej organizacji, skontaktuj się z naszym ekspertem. Aby zapoznać się z ofertą Sii Polska dla sektora Healthcare, odwiedź naszą stronę

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?