Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
  Wstecz

  Wciąż pniemy Sii w górę!

  Ostatnie półrocze to nasz wspólny sukces. Od kwietnia do września 2016 roku uzyskaliśmy przychody na poziomie 180 milionów złotych, czyli o 28% więcej, w porównaniu do tego samego półrocza w roku 2015. Wskaźnik EBIT, czyli Earnings Before Income Tax, wyniósł ok. 12%.

  Istotny udział w optymalizacji kosztów mają narzędzia informatyczne. Narzędzia IT wykorzystywane w naszej organizacji pełnią kluczową rolę w działalności firmy, dlatego też w trakcie ostatnich kilku miesięcy w naszej firmie zostało zaimplementowanych wiele nowych aplikacji oraz funkcjonalności. Za jeden z licznych przykładów może posłużyć aplikacja wspierająca pracowników w ich przygotowaniach do rozmów rocznych, co pozwala na zaoszczędzenie czasu wszystkim naszym pracownikom oraz menedżerom. Co więcej, wewnętrzny system tzw. „Carpooling” w Sii Polska pomaga naszym pracownikom nie tylko zaoszczędzić ich bezcenny czas, który poświęcają na codzienne dojazdy do pracy, ale również ograniczyć i zminimalizować ich koszty, które mogliby ponieść w przypadku indywidualnych przejazdów. Wspólne podróże pozwalają im również na lepsze poznanie siebie nawzajem!

  Menedżerom z pewnością pomogła automatyzacja monitorowania kluczowych wskaźników wydajności (KPI) na SiiPortalu (wewnętrzna platforma Sharepoint), co dzięki zsynchronizowaniu z nowymi systemami BI, z pewnością będzie ogromnym wsparciem ich pracy (w Sii Polska ze względu na różnorodność oferowanych pozycji, mierzonych jest ponad 500 KPI`ów!). Teraz wystarczy rzut oka i już wiadomo, jak wygląda sytuacja na poziomie klienta i poszczególnych projektów.

  Warto wspomnieć jeszcze o aplikacji, która nie tylko pozwoliła na zautomatyzowanie procesów związanych z delegacjami, ale przede wszystkim pomogła usprawnić funkcjonowanie SiiPortalu. Dodatkowo w nadchodzących miesiącach planujemy wprowadzić dedykowany moduł marketingowy CRM, który zostanie zintegrowany z SiiRM`em oraz ze stroną internetową firmy.

  Obszar HR nieustannie się rozwija. W trakcie minionego półrocza zostało podjętych wiele przedsięwzięć, w których nasi pracownicy czynnie brali udział i angażowali się w ich realizację. Począwszy od konferencji Get.Net, przez trzecią edycję nocnego konkursu programistycznego Let`s Code, aż do bycia częścią naszego nowego programu woluntarystycznego „Sii Power Volunteers”. Na naszych Power People czeka wiele, coraz to nowszych możliwości do zaangażowania się, nie tylko w życie firmy, ale również pomoc i rozwój środowiska zewnętrznego.

  Mimo, że nasza firma z każdym miesiącem pnie się w górę, staje się mocniejsza i osiąga więcej, niestety w dalszym ciągu napotyka na swojej drodze wiele wyzwań, którym musi stawić czoło. Największymi problemami, z którymi się obecnie borykamy, są:

  1. Potrzeby rekrutacyjne. Mamy setki otwartych pozycji rekrutacyjnych. Niestety w obecnych czasach, w Polsce jest coraz trudniej o dobrych inżynierów;
  2. Wzrost rotacji pracowników. W ciągu ostatniego półrocza wskaźnik rotacji wyniósł 27,7%, wzrastając w stosunku do poprzedniego okresu o 2,7 punktu procentowego. W liczbach absolutnych oznacza to, że 330 osób zrezygnowało z pracy w Sii lub musieliśmy się z nimi rozstać :(. Sądzę, że taki poziom rotacji jest za wysoki. Powinniśmy starać się zredukować go poniżej 25% (rotacja pracowników na poziomie 25%, jest normalnym zjawiskiem, które można zaobserwować w podobnej wielkością, światowej organizacji, specjalizującej się w konsultingu, usługach profesjonalnych i outsourcingu). Na bieżąco podejmujemy działania mające na celu zminimalizowanie liczby odejść pracowników. Nasi pracownicy obecnie mają możliwość zmiany projektu, bądź też działu, w którym pracują, dzięki czemu zapewniamy gwarancję różnorodności obowiązków, w przypadku gdy ktoś odczuwa stagnację, a pragnie się dalej rozwijać. Zmniejszeniu rotacji pracowników, ma również służyć wprowadzenie całkowicie nowego stanowiska Retention Managera. Dodatkowo mamy do odrobienia lekcje w dziedzinie zarządzania zasobami w ramach projektów i procesu wyłaniania Top Gun’ów.

  Obecnie mamy otwartą rekrutację na kilka stanowisk Service Delivery Menadżera – między innymi do praktyki IT Operations oraz praktyki ADAM. Jest to ogromna szansa do dalszego rozwoju dla naszych najlepszych inżynierów. Dlatego też zachęcam wszystkie ambitne osoby do  zaaplikowania na otwarte pozycje!

  Na koniec, miło mi poinformować, że nadal inwestujemy w nowe obszary. W związku z tym poszukujemy pracowników na wiele stanowisk menedżerskich (Service Delivery Menadżerów,  Team Leaderów, Delivery Menadżerów).

  W szczególności poszukujemy osoby na stanowisko HR Offering Leader`a. W tym przypadku głównym wyzwaniem jest wykorzystanie naszych HR`owych aplikacji, przekształcenie ich w celu dopasowania do potrzeb rynkowych (wiele różnorodnych systemów i aplikacji przez nas oferowanych takich jak: AX, CRM Dynamics, IBM Process server, Sharepoint, BI, i więcej, jest wzajemnie ze sobą zintegrowanych), oraz sprzedanie ich do działów HR naszych obecnych i potencjalnych klientów, zarówno w Polsce jak i za granicą (mowa tu o narzędziach HR takich jak, ocena 360, automatyzacja KPI`ów, automatyzacja rozmów rocznych czy też narzędzi do komunikacji).

  Jesteś zainteresowany?

  Mam nadzieję i szczerze wierzę, że w ciągu nadchodzących sześciu miesięcy, wspólnie osiągniemy jeszcze lepsze wyniki. Wszystko jest możliwe w przypadku energii i zaangażowania ludzi, którzy z pasją oddają się swojej pracy. Jestem przekonany, że każde kolejne napotkane przez nas wyzwanie, będzie doskonałą lekcją dla nas wszystkich, a finalnie zwycięstwem i impulsem do dalszego działania.

   

  Może Cię również zainteresować

  Pokaż więcej newsów

  Bądź na bieżąco

  Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

  ZATWIERDŹ

  This content is available only in one language version.
  You will be redirected to home page.

  Are you sure you want to leave this page?

  Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
  Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

  Möchten Sie fortsetzen?