Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Wolontariusze z Sii Polska są nie do zatrzymania! – 10 nowych projektów w programie Sii Power Volunteers

Działania na rzecz społeczeństwa są niezwykle ważne zarówno dla Sii Polska, jak i dla samych pracowników firmy. Widać to po rekordowym sierpniowym naborze do programu Sii Power Volunteers. Doceniając potrzebę działań dobroczynnych, firma zwiększyła całościowy roczny budżet na ten cel, by zrealizować 10 projektów o łącznej wartości ponad 220 000 zł.

Wspólne pomaganie ma wielką moc i przenosi integrację zespołu firmowego na wyższy poziom. Pomysły pracowników Sii Polska na akcje prospołeczne są coraz dojrzalsze i bardziej rozbudowane. W związku z epidemią COVID-19 i obostrzeniami, które z tego wynikają, inicjatorzy projektów skupili się głównie na warsztatach online czy też akcjach remontowych. – W najbliższym półroczu kilkuset Sii Power Volunteers zrealizuje 10 projektów dobroczynnych, głównie w szpitalach i domach dziecka. Analizując projekty postanowiliśmy docenić prawie wszystkie, bo każdy z nich był przemyślany, dobrze zaplanowany wspólnie z doświadczonymi instytucjami i organizacjami non profit, a przede wszystkim jego celem była konkretna pomoc grupom potrzebującym – mówi Katarzyna Domańska, CSR Manager w Sii Polska. Aby zrealizować je wszystkie, firma zwiększyła roczny budżet przeznaczony na projekty charytatywne o ponad 60 000 zł.

Dzielimy się wiedzą i kompetencjami

W Rzeszowie Sii Power Volunteers będą promować edukację informatyczną wśród dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pierwsze zajęcia prowadzone przez inżynierów z Sii odbędą się online dla niepełnoletnich mieszkańców placówek opiekuńczo-wychowawczych: Domów Dziecka „Dobrawa”, „Mieszko” oraz „Bolesław”.

„Siiła Wiedzy” to projekt wolontariuszy z Sii Bydgoszcz, którzy przeprowadzą cykl warsztatów z IT oraz podarują odpowiedni sprzęt informatyczny dla Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej przy Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. W tym też mieście muzycy z zespołu TutejSii z Sii Poznań zorganizują warsztaty muzyczne w szkole dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, a także wezmą udział w IV charytatywnym koncercie bożonarodzeniowym w Bydgoszczy.

Ciekawą propozycją wolontariatu kompetencyjnego jest także webinar charytatywny dotyczący rozliczeń podatkowych dla wszystkich pracowników i współpracowników firmy. Z inicjatywą, wspierającą Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, wyszedł zespół Działu Księgowości Sii Polska.

Remontujemy przestrzeń dla potrzebujących 

Ze środków Sii Polska i przy ogromnym zaangażowaniu wolontariuszy z firmy planowane są prace porządkowe w Domu Ronalda McDonalda dla rodzin dzieci przewlekle chorych przy Dziecięcym Warszawskim Szpitalu Uniwersyteckim. Warszawscy wolontariusze zaproponowali też prace przy renowacji holu głównego Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” – jednego z największych szpitali pediatrycznych w Polsce, leczącego najciężej chore dzieci z całego kraju. Wspólnie z Fundacją ISKIERKA, z którą Sii Polska współpracowała już przy remoncie w Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, wolontariusze z firmy odnowią poczekalnię gabinetu radioterapii w Państwowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. W Krakowie Sii Power Volunteers wesprą dom dla dzieci samotnych i porzuconych w Żmiącej (Małopolska), działającej przy Fundacji Dzieło Pomocy Dzieciom Ruperta Mayera. – Spędziłam z dzieciakami w Żmiącej 2 tygodnie na obozie wolontariackim – mówi Natalia Kargulewicz, Analityk Danych z Sii Kraków i inicjatorka nowego projektu Sii Power Volunteers. – Wiem, że ośrodek jest ich prawdziwym domem, miejscem, gdzie otrzymują dobrą opiekę i wsparcie dorosłych. Wiem też, że są utalentowane, pełne ciekawości świata i chcę im wspólnie z Sii pomóc, żeby miały w życiu lepiej i łatwiej – dodaje.

Spełniamy bożonarodzeniowe marzenia

Sii Łódź podejmie po raz kolejny współpracę z Fundacją Dobrodzieje się. Tym razem ochotnicy z firmy zamienią się w Świętych Mikołajów – zrealizują marzenia opisane w listach od dzieci z rodzin zastępczych, które przekaże Fundacja. Ponadto każdy list to dodatkowe 200 zł darowizny dla Fundacji. Im więcej Świętych Mikołajów w Sii, tym więcej funduszy na realizacją prezentów choinkowych.

Ratujemy zagrożony gatunek

Do projektów nietypowych, które zostały zgłoszone w ostatniej, 9. już edycji Programu Sii Power Volunteers należy trójmiejski projekt edukacyjno-ekologiczny wspierający Fundację Rozwoju Akwarium Gdyńskie, który opiekuje się m.in. zagrożonym wyginięciem krokodylem karłowatym o imieniu Zosia. Opieką nad tym gatunkiem zajmą się wolontariusze z Sii Gdańsk.

Dedykowana aplikacja Sii Sponsorship Request

Wszystkie te wyjątkowe wnioski zostały złożone poprzez nową, intuicyjną aplikację, dzięki której pracownicy z łatwością wypełniają formularz potrzebny w procesie starania się o dofinansowanie i wsparcie organizacyjne. Aplikacja Sponsorship Request, dostępna dla wszystkich osób w firmie, służy dwóm programom grantowym z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu: Sii Power Volunteers oraz Programowi Sponsoringu Pasji. Kolejny nabór odbędzie się w lutym 2021 roku.

Poznaj inne inicjatywy pracowników Sii realizowane w ramach Programu Sii Power Volunteers, w tym zrealizowane ostatnio wsparcie dzieci z rodzin zastępczych prowadzone w Sii Łódź czy też trójmiejski projekt renowacji ogrodu Fundacji „Dom na Skraju”. Przeczytaj także podsumowanie projektów charytatywnych w 2019 roku. 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?