Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Wprowadzenie automatyzacji testów w ekosystemie zarządzanym przez GxP. Dowiedz się, jak eksperci Sii Polska użyli Tricentis Tosca do budowy nowego systemu AI dla klienta z branży medycznej

Eksperci Sii wsparli jedną z największych na świecie firm biotechnologicznych, budując rozwiązanie zastępujące krytyczny dla biznesu system nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii. Wprowadzając automatyzację testów za pomocą Tricentis Tosca, Sii było w stanie zredukować koszty firmy i czas poświęcony na testowanie nowego rozwiązania.

Jeden z naszych klientów z branży biotechnologicznej prowadzi innowacyjny program, którego celem jest zbudowanie rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji. Umożliwi on wysoce zautomatyzowany, kompleksowy proces identyfikacji, charakterystyki i raportowania zdarzeń niepożądanych dotyczących stosowania leków poprzez zastosowanie obliczeń kognitywnych i zaawansowanej analityki.

To złożone przedsięwzięcie obejmuje trzy główne aplikacje dostarczone przez zewnętrznych dostawców, a także opracowane na zamówienie platformy służące do integracji, uzgadniania i zbiorczego monitorowania. W programie wykorzystywane są różne technologie, takie jak Snowflake, PostgreSQL, API, ETL, MuleSoft, Spotfire, Tableau, AI i LP. Aplikacje objęte zakresem programu mają do czynienia z danymi osobowymi pacjentów i bezpośrednio wpływają na podstawową ciągłość biznesową klienta, a także z regulacjami prawnymi ustanowionymi przez odpowiednie organy służby zdrowia.

Jak zautomatyzować działania w firmie zarządzanej przez GxP

Klient potrzebował wprowadzić automatyzację testów na wczesnych etapach projektu, aby zmniejszyć koszty i czas poświęcony na testowanie rozwiązania. Wprowadzenie automatyzacji testów nie jest jednak takie proste w środowisku regulowanym przez GxP. Firma biotechnologiczna zwróciła się do Sii o pomoc biorąc pod uwagę jej doświadczenie oraz wiedzę w zakresie testowania. Sii jest wiodącym dostawcą profesjonalnych usług IT, inżynieryjnych i BPO.

Pierwszą rzeczą, którą należało się zająć, był rozległy krajobraz technologiczny klienta i różnorodność systemów, które wymagały integracji. Rozwiązanie automatyzujące powinno mieć:

 • Możliwość testowania zarówno front- jak i back-end
 • Zdolność do zwiększenia szybkości automatyzacji i obniżenia nakładów na utrzymanie
 • Zdolność do pokrycia zarządzania wrażliwymi danymi testowymi
 • Łatwy sposób na skalowanie testów i równoległe przeprowadzanie testów w rozproszonych infrastrukturach i maszynach wirtualnych

Po drugie, rozwiązanie powinno zapewniać solidne, kompleksowe, zautomatyzowane testy zatwierdzonych produktów, które są zgodne z przepisami farmaceutycznymi. Ten krok wymaga opracowania szerokiej gamy dokumentów i procedur, w tym zdefiniowania wymagań użytkownika (URS), powiązanych ocen ryzyka (SRA, FRA), architektury, konfiguracji instalacji i weryfikacji. Wszystkie wymienione produkty muszą być zgodne z wewnętrznymi procedurami operacyjnymi oraz ogólnymi standardami branżowymi.

W fazie planowania eksperci Sii ocenili kilka rozwiązań do automatyzacji testów, w tym narzędzie do testowania w przedsiębiorstwie oraz niestandardowe narzędzie open source oparte na Robot Framework i Pythonie. Architekci Sii poparli tę ocenę i dostarczyli klientowi szczegółową analizę rozwiązań oraz kilka technicznych dowodów wartości.

Ostatecznie eksperci Sii wybrali Tricentis Tosca do przeprowadzenia automatyzacji testów programu klienta. Tosca spełnia wszystkie wymagania testowe i wspiera wszechstronne technologie leżące u podstaw na poziomie przedsiębiorstwa z wyjątkowym zwrotem z inwestycji.

Dlaczego Tricentis Tosca?

Tricentis jest światowym liderem w dziedzinie ciągłego testowania w przedsiębiorstwach. Tricentis Tosca przyspiesza testowanie dzięki pozbawionemu skryptów, niekodującemu podejściu do automatyzacji testów end-to-end. Tosca jest uznawana za lidera branży przez klientów z sektora opieki zdrowotnej oraz przez trzech najlepszych analityków branżowych (Gartner, IDC i Forrester).

Obsługując ponad 160 technologii i aplikacji korporacyjnych, Tosca jest w stanie objąć złożone technologie wykorzystywane w projekcie klienta z branży biotechnologicznej. Tosca zapewnia elastyczną automatyzację testów dla każdego przypadku użycia oraz wiele możliwości pomocniczych wymaganych przez program:

Dodatkowo, Tosca spełniła wszystkie wymagania klienta w zakresie GxP dotyczące solidnego, kompleksowego rozwiązania do zautomatyzowanego testowania zatwierdzonych produktów, zgodnego z przepisami farmaceutycznymi. Rozwiązania firmy Tricentis umożliwiają klientom z branż podlegających regulacjom FDA spełnienie wymogów 21 CFR Part 11 dotyczących elektronicznych zapisów i podpisów.

Kwalifikacje Tosca w zakresie zgodności z GxP

Sii Polska pełni rolę partnera wdrożeniowego Tosca i wspiera proces kwalifikacji zgodności z GxP. Aby mieć pewność, że Tricentis Tosca jest zgodna z przepisami dotyczącymi ochrony zdrowia i farmacji, zespół ekspertów Sii przeprowadził następujące działania w celu walidacji narzędzia:

 • Ocena ryzyka systemu – w celu obliczenia ogólnego poziomu ryzyka dla nowego rozwiązania
 • Specyfikacja Wymagań Użytkownika – określa zakres funkcjonalności, które będą wykorzystywane przez testerów podczas testów akceptacji użytkownika
 • Specyfikacja projektu – dokumentująca bardziej techniczne cechy systemu Tosca
 • Assurance Plan – opisujący plan testów i innych działań niezbędnych w procesie kwalifikacji
 • System Operator Handbook oraz Technical Operating Procedure – stworzone jako instrukcja korzystania z narzędzia i całej infrastruktury rozwiązania
 • Instrukcje dotyczące instalacji i konfiguracji serwera Tosca – obejmujące Common Multi-user Repository, License Server oraz agentów Tosca
 • Scenariusze weryfikacji instalacji – stworzone w celu przetestowania wszystkich składników infrastruktury
 • Scenariusze testowe – służące do testowania wymagań URS
 • Testy akceptacji użytkownika – przeprowadzone w celu walidacji całego rozwiązania
 • WebForms – do obsługi zgłoszeń i incydentów związanych z rozwiązaniem Tosca
 • gSite – stworzony jako „one-stop shop” dla wszystkich informacji związanych z Tosca dla klienta

Po kilku miesiącach implementacji, szczegółowej analizie oraz tworzeniu dokumentów i procesów, Tricentis Tosca został pomyślnie zwalidowany i dopuszczony jako rozwiązanie automatyzacji testów do stosowania w projektach klienta.

Wprowadzenie innowacji w testowaniu i walidacji leków

Walidacja Tosca i wprowadzenie podejścia do automatyzacji testów opartego na modelach u klienta z branży biotechnologicznej wyzwoliło nowe możliwości wprowadzania innowacji i przyspieszyło proces testowania. Takie działania w branży farmaceutycznej są tym, z czego Sii Healthcare & Life Science jest znana w branży, a jej eksperci z Centrum Kompetencyjnego odgrywają kluczową rolę w doradzaniu klientom.

— Kompetencje są ważne, jednak doświadczenie dziedzinowe w połączeniu z narzędziami przynosi efektywność realizacji projektów oczekiwaną przez wymagających klientów — mówi Wojciech Drescher, Head of Healthcare & Life Science. — Sektor opieki zdrowotnej rozwija się bardzo szybko, a narzędzia takie jak Tricentis Tosca mogą zoptymalizować kompleksowe testowanie całego farmaceutycznego krajobrazu cyfrowego. Jego bezkodowe, napędzane sztuczną inteligencją podejście przyspiesza innowacje w całym przedsiębiorstwie, eliminując wąskie gardła z testów i ryzyko z wydań oprogramowania — dodaje Wojciech.

— Każda organizacja opieki zdrowotnej dąży do optymalizacji opieki nad pacjentem i wyników leczenia, ale niektóre osiągają większe sukcesy niż inne. Z punktu widzenia IT, wymaga to nieskazitelnych danych i bezbłędnych doświadczeń cyfrowych dla pacjentów, partnerów i pracowników. To właśnie wtedy Tricentis współpracuje z partnerami takimi jak Sii Polska, aby wdrożyć zautomatyzowane testy end-to-end. — podkreśla Peter Szedlacek, Vice President EMEA Alliances and Channels Tricentis.

Poznaj ofertę Sii Polska dla sektora medycznego oraz usług testingu. Jeśli i Ty jesteś zainteresowany automatyzacją procesów testowania, skontaktuj się z nami.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?