Wyślij zapytanie Dołącz do Sii

Proces rekrutacji – przez jednych uważany za zbyt długi, przez drugich za zbyt skomplikowany, a przez większość – za bardzo wymagający i na pewno niesprawiedliwy 😊 A jeśli do tego kontaktuje się z Tobą: rekruter, sprzedawca, rekruter techniczny, a po drodze jeszcze Resource Manager (?!), to tylko utwierdzasz się w przekonaniu – „długi, skomplikowany, zbyt dużo ode mnie wymagają już na początku”.

A jakby tak… zmienić podejście? Zauważyć, że w pewnym momencie pojawił się w Twoim rekrutacyjnym życiu „dobry duszek”, aby złapać Cię za rękę i przeprowadzić bezpiecznie do samego końca – nowej, fajniejszej pracy? Tak właśnie siebie widzę! No, może nie każdego dnia (przecież jesteśmy tylko ludźmi 😉), ale staram się jak mogę! Z tego tekstu dowiesz się, kim jest Resource Manager w Sii, jaką dokładnie pełni rolę i dlaczego dobrze, że jest!

Resource Manager w strukturze Sii

Słowem wstępu, krótkie przypomnienie, jak działa Sii Polska – mamy 15 oddziałów i 18 niezależnych od nich Centrów Kompetencyjnych, podzielonych technologicznie. Oddziały, z biurami w największych miastach w Polsce, współpracują z klientami na rynkach lokalnych i wybranych zagranicznych, zazwyczaj w modelu outsourcingowym – kierując naszych pracowników do zespołów zarządzanych przez klientów.

Natomiast, gdy pojawia się możliwość zbudowania pełnego zespołu i przejęcia odpowiedzialności za projekt z obszaru naszych kompetencji technicznych, pojawiają się też Centra Kompetencyjne – „jednostki specjalne”, które są w stanie, niczym software house, odpowiedzieć na potrzebę biznesową klienta, adresując ją od pierwszej, zapoznawczej rozmowy sprzedażowej, aż po wdrożenie oprogramowania i przeszkolenie użytkowników. To właśnie nasze Centra Kompetencyjne zatrudniają w sumie ponad 50 Resource Managerów, których zadania poznasz bliżej, czytając artykuł do końca!

Kim jest Resource Manager?

Wiesz już, gdzie pracuje Resource Manager, ale jeszcze nie wiesz, jakie ma przed sobą zadania. Wydaje Ci się – kolejny manager w firmie, wszyscy chcą „menadżerować” – cóż, to nie tak, jak myślisz! Pierwsze skojarzenie – Resource Manager to człowiek, który zarządza zasobami. Zasobami ludzkimi, bo wciąż pozostajemy w kręgu rekrutacji. Jasne, robi to, natomiast dopiero na samym końcu. Dlaczego? Bo najpierw skądś te „zasoby” musi sobie „załatwić”! 😊

I to jest właśnie pierwszy moment, w którym możesz spotkać Resource Managera na swojej drodze, bo jednym z naszych głównych obowiązków jest przydzielanie pracownikom projektów, a projektom pracowników – w jaki sposób?

 • Utrzymujemy stały kontakt ze sprzedawcami, którzy rozwijają obecnych, bądź pozyskują nowych klientów – to między innymi dzięki zaangażowaniu sprzedawców realizujemy projekty wdrożeniowe (budując pełne zespoły projektowe), lub „delegujemy” pracowników do zespołów klienta.
 • Pomagamy Delivery Managerom w „dowiezieniu” projektu – Delivery Manager skupia się na projekcie i kliencie (zakres projektu, harmonogram, wynik finansowy, rozdzielanie zadań), a Resource Manager na ludziach – na tym, aby byli dostępni w określonym czasie, mieli odpowiednie kompetencje i dołączyli do atrakcyjnego projektu, w którym będą chcieli zostać do końca!
 • Współpracujemy z Działem Rekrutacji – przekazujemy informacje o realizowanych projektach i idealnym (😊) profilu kandydata. Staramy się je jak najbardziej uporządkować tak, aby Rekruterzy mogli skupić się na wyłowieniu najlepszych talentów z rynku!
 • Sami chwytamy za telefon i dzwonimy do Was, drodzy kandydaci, z propozycją projektu!
 • Opowiadamy o nowych projektach naszym pracownikom – mogą skorzystać z opcji zmiany projektu wewnątrz Sii bądź pracować dodatkowo, zdobywając nowe umiejętności.

Resource Manager w procesie rekrutacji – dlaczego dobrze, że jest?

Gdy bierzesz udział w rekrutacji, masz kontakt z wieloma pracownikami Sii, pracującymi na różnych stanowiskach – każdy z nich, w dobrej wierze, chce przekazać Ci jak najwięcej – o firmie, o kliencie, o projekcie. Super, jednak można się zgubić, prawda? Resource Manager często jest Twoim głównym źródłem kontaktu – pilnuje etapu procesu, zbiera informacje od wszystkich zaangażowanych osób i udziela feedbacku – masz kontakt z jedną osobą, która wie wszystko (no, prawie 😉) – brzmi przyjemniej?

Resource Manager jest osobą, która poprowadzi Cię przez proces rekrutacji od początku do końca – często kontaktuje się z Tobą zanim zrobi to rekruter (czasem nawet wcześniej, niż wyślesz CV!), a po pozytywnym wyniku rozmowy technicznej składa Ci propozycję pracy. A największą zaletą tego, że Resource Manager istnieje jest to, że nie znika po zakończonym procesie rekrutacji! Dobrze jest mieć przy sobie człowieka, z którym się już tyle przeszło, prawda?

Jesteś już pracownikiem Sii – co teraz?

Oferta pracy wydała Ci się kusząca, dołączasz do Sii. Czy Resource Manager znika? Otóż nie! Wciąż jest przy Tobie i wprowadza Cię w meandry organizacji, przeważnie jako Twój Line Manager – bezpośredni przełożony. Pokazuje firmę od środka, wspiera Cię we wdrożeniu i wyborze najbardziej dopasowanego do Ciebie projektu. Dba o to, aby przekonanie, że Twój wybór nowego pracodawcy był najlepszy z możliwych, nigdy Cię nie opuściło! Jak? Realizuje obietnice z procesu rekrutacji, dba o wynagrodzenie, wspiera w wyborze najlepszej ścieżki rozwoju i troszczy się o Twoje dobre samopoczucie. Jest:

 • kiedy go potrzebujesz (i wtedy, kiedy nie :D),
 • gdy masz problem,
 • jeśli chcesz pochwalić się sukcesami w pracy, zdać nowy certyfikat lub podzielić się jakąś częścią swojego życia prywatnego – zdarza się, że relacje z naszymi pracownikami wychodzą poza sferę czysto zawodową i stajemy się po prostu dobrymi znajomymi – fajnie, prawda?
 • Resource Manager dba też o integrację zespołu i realizację jednego z 5 głównych celów Sii – fun w pracy! 😀

Kto może zostać Resource Managerem?

A teraz mały fragment dla osób pozostających po drugiej, rekrutacyjno-HR-owej stronie mocy – podoba Ci się ta rola i chcesz zostać Resource Managerem, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Przede wszystkim – MUSISZ lubić ludzi. Codziennie pracujesz nie tylko z osobami technicznymi, ale też ze sprzedawcami, rekruterami, specjalistami od administracji, a czasem z takimi działami w firmie, o których istnieniu nawet nie masz pojęcia! 😉 Każdy z nich ma swoje zadania i musi dbać o ich realizację, co nie zawsze idzie w parze z Twoimi planami, jednak najczęściej to Ty musisz doprowadzić do szczęśliwego, dla wszystkich, zakończenia sprawy.

Jeśli punkt pierwszy masz zaliczony, a dodatkowo lubisz robić wiele rzeczy jednocześnie oraz masz za sobą doświadczenie zawodowe w dziale HR, rekrutacji, sprzedaży czy administracji – to już więcej niż połowa sukcesu! Pozostaje tylko przekonać Rekrutera/Rekruterkę, że jesteś pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem i niczego się nie boisz, a w Twoim słowniku zamiast słowa „problem” jest słowo „wyzwanie”! 😊

Dlaczego to wszystko jest takie fajne?

Chyba nie muszę dodawać zbyt wiele – już samo napisanie tego artykułu pokazuje, jak bardzo rola Resource Managera może być różnorodna! Pisanie na bloga, rekrutowanie, składanie ofert pracy, negocjacje, przydzielanie specjalistów do projektów (nierzadko nieźle się przy tym gimnastykując), codzienne rozmowy z pracownikami (nawet nie masz pojęcia, ile różnych tematów pojawia się każdego dnia!), a na końcu głowienie się nad tym, gdzie będzie kolejna integracja i co będziemy robić, żeby było fajnie!

Moim zdaniem, będąc Resource Managerem czujesz, że to co robisz ma realną wartość nie tylko dla firmy, w której pracujesz, Twoich pracowników, ale też dla kandydatów (pamiętasz „dobrego duszka” z początku artykułu? 😊), a przede wszystkim dla Ciebie! W moim przypadku to codzienna nauka, wyzwania, sukcesy i porażki – a to wszystko sprawia, że mam pewność, że jestem w dobrym miejscu i że to jeszcze nie koniec!

***
Jeśli interesują Cię ścieżki kariery IT, przeczytaj koniecznie inne artykuły naszych ekspertów.

5/5 ( głosy: 17)
Ocena:
5/5 ( głosy: 17)
Autor
Avatar
Katarzyna Orzelska

Resource Manager w Centrum Kompetencyjnym Salesforce, ponad 5 lat w rekrutacji IT. Karierę zaczynała jako rekruterka, poznając kandydatów o różnych profilach – to jednak specjaliści od Salesforce’a wydawali jej się najciekawsi – dlatego jest tu, gdzie jest! Prywatnie – mieszka w Łodzi. Jak w „haerach” zrobi już wszystko, otworzy przy Piotrkowskiej kawiarnię z domowej roboty ciastami i ciasteczkami!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Bardzo przystępny opis tak złożonej roli jaką jest Resource Management w Sii!
  To dzięki Resource Manager’om (Tobie) realizujemy cele Sii – w szczególności zadowolenie pracowników, zabawa i satysfakcja klientów z naszych usług.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej artykułów

Bądź na bieżąco

Zasubskrybuj naszego bloga i otrzymuj informacje o najnowszych wpisach.

Otrzymaj ofertę

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Sii, skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie Wyślij zapytanie

Natalia Competency Center Director

Get an offer

Dołącz do Sii

Znajdź idealną pracę – zapoznaj się z naszą ofertą rekrutacyjną i aplikuj.

Aplikuj Aplikuj

Paweł Process Owner

Join Sii

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?