Software Development

SEO – czyli jak trafić do TOP10

Grudzień 30, 2015 0
Podziel się:

Czym jest SEO i po co to komu?

Po samym rozwinięciu skrótu (Search Engine Optimalization) można domyśleć się o co chodzi, ale rozwiewając wątpliwości. SEO to wszelkie działania mające na celu podniesienie wartości naszej strony internetowej dla popularnych wyszukiwarek internetowych (Google, Yahoo, Bing, Yandex etc), a tym samym jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Po co skupiać się na SEO?

To proste, jak pokazują badania ponad połowa internautów wyszukując informacji korzysta z dwóch pierwszych wyników, reszta rozkłada się na pozostałe pozycje. Po za pierwszą kartę przechodzi jedynie kilka procent użytkowników. Stąd prosty wniosek jeśli strona nie widnieje w wynikach wyszukiwania na pierwszej karcie traci większość ruchu, a co za tym idzie pieniędzy. Co więcej, aby wykorzystać maksimum możliwości pozycjonowania nasza witryna winna być wyświetlana minimum w pierwszych trzech pozycjach wyników wyszukiwania, a najlepiej na pierwszej pozycji.

Kiedy nie warto skupiać się na SEO?

Optymalizacja witryn ukrytych za dowolnym logowaniem lub z dowolnych przyczyn niedostępnych dla zewnętrznych użytkowników nie ma sensu. Narzędzia indeksujące strony i tak odbiją się od tego typu portali.

Start - Software Development

Od czego zaczniemy?

Po pierwsze od uświadomienia sobie skali problemu. Na potrzeby artykułu ponieważ wszystkie wyszukiwarki w Polsce działają na silniku Google wszystkie poruszane zagadnienia będą tyczyć się optymalizacji pod kątem tej wyszukiwarki.

Na wyniki wyszukiwania witryn w internecie wpływa ponad 200 czynników. Nie będziemy omawiać ich wszystkich, skupimy się na najważniejszych. Wyróżnimy tu kilka podstawowych grup:

  • Przygotowanie strony
    • pozycjonowanie kodem
    • mikroformaty
    • narzędzia wspomagające
  • Content Marketing
  • Social Media
  • Link Building

Wszystkie wymienione działy są tak naprawdę równoważne i do osiągnięcia sukcesu w możliwie najkrótszym czasie są niezbędne. Zakładamy, że mamy już naszą super stronę napisaną, ale przed wdrożeniem jej produkcyjnie chcemy ją ulepszyć i dostosować do najlepszych praktyk SEO. W związku z tym zapraszam do kolejnego artykułu:

SEO – Przygotowanie strony – pozycjonowanie kodem

Oceń ten post
Tagi:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zostaw komentarz