top-image
WSTECZ

Delivery Manager – osoba, od której zależy sukces projektu

W Sii Polska pracuje aktualnie ponad 60 Delivery Managerów. Każdy z nich odpowiada za planowe, uporządkowane i skuteczne prowadzenie projektów i dostarczanie usług. To odpowiedzialne stanowisko, od którego często zależy wynik całego projektu. Czy warto zostać Delivery Managerem w Sii i jakie kompetencje trzeba posiadać?

Delivery Manager – ekspert od komunikacji

Najczęściej dostrzeganą stroną pracy Delivery Managera jest zapewnienie odpowiedniego zarządzania i komunikacji w projekcie. Kluczowa jest zarówno efektywna komunikacja z klientem, jak i z zespołem.

– Odpowiednie zarządzanie informacją pozwala przeciwdziałać zagrożeniom u samego źródła i zapewnia integralność zakresu projektu. Sprzyja też budowaniu z klientem relacji opartej na zaufaniu – mówi Łukasz Romowicz, Delivery Manager w Sii Polska.

Rola Delivery Managera w obszarze komunikacji wewnątrz zespołu to między innymi udział w propagowaniu dobrych praktyk, wspólne szukanie rozwiązań, ale także zapewnienie rzetelnej informacji, pomagającej budować i modyfikować plany biznesowe firmy. Szczególnie istotne jest umiejętne zarządzanie zespołem rozproszonym. Tu zadaniem Delivery Managera w Sii jest wspieranie poczucia przynależności do grupy, tworzenie atmosfery zaufania, a także wdrażanie modelu współpracy opartego na zwinnych metodologiach. W scrumowych zespołach ważne jest m.in. wspólne podejmowanie decyzji, eksperymentowanie i szukanie nowych, bardziej innowacyjnych rozwiązań.

Jaki powinien być Delivery Manager?

Cech, które są kluczowe dla efektywnego zarządzania projektami jest wiele, możemy wymienić wśród nich:

  • Umiejętność efektywnej komunikacji i budowania dobrych relacji z klientem w celu właściwego rozpoznania jego potrzeb i oczekiwań, badania poziomu satysfakcji oraz wczesnego rozpoznania i eliminowania zagrożeń.
  • Poszukiwanie możliwości wykorzystania posiadanych zasobów w najlepszy sposób, niezależnie od tego czy mówimy o wykorzystaniu potencjału członków zespołu, czy zasobów technicznych i technologicznych.
  • Dobre planowanie. W skutecznym zarządzaniu wszystko zaczyna się od odpowiednio przygotowanego i zakomunikowanego planu, zawierającego jasne zasady komunikacji przyjętej strategii oraz przewidującego uporządkowane podejście do pojawiających się problemów i wprowadzania niezbędnych korekt w toku prac.
  • Doświadczenie w zarządzaniu zmianą i uporządkowane podejście do zarządzania ryzykami. Szczególnie w czasie, gdy na nowo musimy zdefiniować pewne obszary ryzyka, a czasem przewartościować dotychczas przyjmowane założenia w tym zakresie.
  • Biegłość w stosowaniu metodologii, zarówno Agile, jak i waterfall, w zależności od sytuacji i możliwości dostosowania się do wymagań i potrzeb konkretnego projektu.
  • Znajomość umów i klauzul będących podstawą do współpracy z klientami. Szczególną rolę odgrywa to w przypadku zmian zakresu projektu lub harmonogramu planowanych działań. Tylko precyzyjne i bieżące zarządzanie tymi obszarami daje pewność, że projekt nie będzie generował strat.
  • Odpowiedzialność i wyobraźnia zdecydowanie wymagane są w zarządzaniu, często wielomilionowymi, budżetami projektów.

Dlaczego warto być Delivery Managerem w Sii Polska?

Delivery Manager to wszechstronna i odpowiedzialna rola. Większość ekspertów zajmujących to stanowisko w Sii specjalizuje się w rozwiązaniach z konkretnych obszarów technologicznych, łącząc je z umiejętnością zarządzania. Od proaktywnej postawy Delivery Managera, kierowania się w codziennej praktyce wartościami Sii, wszechstronności i nastawienia na stałe podnoszenie kwalifikacji, zależy powodzenie projektów. Z pewnością jest to jednak rola dająca dużą satysfakcję.

– Ścieżka kariery Delivery Managera to fascynująca, pełna adrenaliny podróż. Podróż, podczas której codziennie spotykasz nowe sytuacje, co miesiąc dokładasz cegiełkę do portfela Sii, co rok z satysfakcją oceniasz rozmach zrealizowanych celów i przyjmujesz ambitne wyzwania na kolejny, żeby nawiązać współpracę z nowymi partnerami  biznesowymi, w innym kraju, na innym kontynencie. Nic nie daje mi takiej satysfakcji, jak praca bezpośrednio z ludźmi, w której czujesz, że w twoich rękach spoczywa ciężar odpowiedzialności za powodzenie projektu – mówi Łukasz Romowicz.

Chcesz dołączyć do teamu Sii Polska? Sprawdź nasze oferty pracy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?