Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii

Brak wyników spełniających kryteria wyszukiwania

Zmień kryteria wyszukiwania lub podziel się z nami swoim CV.

Dołącz do Sii

Ups... Przepraszamy, ale Twoje wyniki nie mogą być wyświetlone.

Sprawdź swoje połączenie sieciowe, odśwież stronę i spróbuj ponownie.

DevOps Team Lead – pharmaceutical industry

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji

DevOps Engineer with Golang

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji

DevOps Engineer with Magento

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji

DevOps Engineer

Kijów, Lwów, Odessa

Azure Cloud DevOps Engineer

Poznań, Piła, Szczecin, Praca zdalna

DevOps Engineer

Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce + 14 lokalizacji

Azure Administrator

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji

SharePoint Developer – automotive sector

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji

Architekt Dynamics 365 F/SCM

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji

Administrator Baz Danych

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji

Programista Dynamics 365 F/SCM

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji

Administrator Openshift

Warszawa, Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa + 14 lokalizacji

Big Data / Scala Developer

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji

System Architect – Point of Sales

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 13 lokalizacji

Data Engineer with Druid and Superset

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji

.NET Developer

Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gliwice + 14 lokalizacji

Oferty pracy DevOps

DevOps – co to takiego?

 

Spotkałaś/eś się z ogłoszeniami rekrutacyjnymi skierowanymi do specjalistów DevOps i zastanawiasz się, jak w praktyce wygląda taka praca? DevOps to kultura organizacyjna, której nazwa powstała z zespolenia słów Dev (oprogramowanie) i Ops (zarządzanie systemami informatycznymi).

U jej podstaw leżą następujące założenia:

  • zwiększenie wydajności pracy dzięki automatyzacji,
  • eliminowanie błędów wynikających z działania „czynnika ludzkiego”,
  • usprawnienie procesów dostarczania oprogramowania,
  • możliwość ciągłego dostarczania zmian i stałej poprawy procesu/aplikacji w sposób jak najbardziej szybki, zautomatyzowany i bezawaryjny,
  • upłynnienie komunikacji pomiędzy poszczególnymi członkami zespołów technicznych działających w obrębie jednego przedsiębiorstwa.

Innymi słowy, ruch DevOps  to infrastruktura, która dostarcza narzędzia i rozwiązania mające wpływ na skrócenie cyklu wytwarzania oprogramowania. Odgrywa bardzo dużą rolę w automatyzacji tworzenia, testowania i wdrażania oprogramowania, tym samym minimalizując zaangażowanie człowieka we wszystkie te procesy. DevOps skupia zarówno programistów, UX-owców, jak i testerów czy product ownerów. Rozwój tej metodyki bezpośrednio przełożył się na wzrost zapotrzebowania na specjalistów rozumiejących jej kluczowe założenia. Na polskim rynku pracy nie brakuje ofert o nazwie „DevOps Engineer”. Czym zajmuje się osoba zatrudniona na takim stanowisku? Na jakie wynagrodzenie może liczyć doświadczony inżynier? Analizujemy oferty pracy DevOps pochodzące z największych ośrodków programistycznychw Polsce.

DevOps – zarobki, praca, wymagania

W DevOps zarobki są bardzo wysokie, uzależnione od doświadczenia pracownika, wielkości firmy, a także jej lokalizacji. Atrakcyjne wynagrodzenie na stanowisku specjalisty DevOps idzie w parze z wysokimi wymaganiami i szerokim zakresem obowiązków – warto mieć to na uwadze, szukając pracy jako DevOps Engineer.

Jak wygląda idealny profil kandydata na takie stanowisko? To osoba, która doskonale rozumie założenia tej kultury organizacyjnej, a także potrafi instalować i konfigurować narzędzia oraz skrypty wspierające proces wytwarzania oprogramowania. Choć pracownik taki nie musi znać się na tworzeniu kodu źródłowego, to mile widziana jest u niego przynajmniej podstawowa wiedza dotycząca praktyk programistycznych, które mogą pomóc w szybszej i łatwiejszej implementacji metodyk DevOps.

Od doświadczonego DevOps Engineera oczekuje się znajomości odpowiednich technologii, frameworków i bibliotek. Najważniejsze wymagania, pojawiające się z ofertach pracy DevOps, dotyczą wiedzy na temat Linuksa, Dockera czy technologii .NET, a także wybranych skryptów (Python, Perl, Bash, Go lub Ruby). Najwyższy rangą inżynier środowisk IT powinien oczywiście biegle posługiwać się narzędziami do automatyzacji (Puppet, Jenkins, Ansible, Hudson) i mieć doświadczenie z pracą w chmurze obliczeniowej (Amazon Web Services, Azure).

Zakres wymagań i obowiązków na stanowisku DevOps Engineer jest spory, nie mniej jednak specjalista, którego staż pracy wynosi ponad 5 lat, może liczyć na nawet dwukrotnie wyższą pensję w porównaniu do początkującego specjalisty na poziomie juniorskim.

DevOps – oferty pracy w Polsce

Szukasz zatrudnienia w DevOps? Praca w tym sektorzedaje duże możliwości rozwoju i awansu, a w związku z tym, że liczba pracowników nie jest w stanie zaspokoić potrzeb dynamicznie rozwijającego się rynku, w Polsce nie brakuje ofert pracy DevOps, które kuszą atrakcyjnymi stawkami. Na najlepsze warunki zatrudnienia mogą liczyć inżynierowie zatrudnieni w największych ośrodkach programistycznych w Polsce, na podstawie umowy B2B.

Wśród ogłoszeń dominują te zamieszczane przez firmy zlokalizowane w takich miastach jak Warszawa, Trójmiasto czy Kraków. Co więcej, wielu pracodawców oferuje możliwość pracy zdalnej, co gwarantuje potencjalnym kandydatom dużą elastyczność i swobodę działania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertami pracy dla specjalistów DevOps.

Czytaj mniej Zobacz więcej

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?