top-image
WSTECZ

Już ponad 270 000 użytkowników korzysta z wsparcia Centrum Kompetencyjnego IT Operations w Sii Polska

Centrum Kompetencyjne IT Operations w Sii Polska to ponad 300 specjalistów, ponad 270 000 wspieranych użytkowników i ponad 2 300 obsługiwanych lokalizacji. Każdego roku liczba klientów powiększa się o kolejnych kilkadziesiąt firm. W ostatnim roku obrotowym Centrum Kompetencyjne ITO zanotowało wzrost o 97% w stosunku do roku poprzedniego. O tym, jak wygląda kompleksowe podejście do dostarczania usług i co pozwala zapewniać klientom przewagę konkurencyjną opowiedział Dyrektor Centrum – Jarosław Lakutowicz.

Jakie korzyści daje klientowi współpraca z Centrum Kompetencyjnym ITO?  

Jarosław Lakutowicz: Nasze Centrum Kompetencyjne IT Operations skupia się przede wszystkim na wspieraniu klientów w 4 głównych obszarach: Service Desk, Infrastruktura IT, Cyberbezpieczeństwo oraz ServiceNow, którego jesteśmy partnerem. W przypadku Service Desk mówimy o wszelkiego rodzaju wsparciu użytkowników systemów IT, od pierwszej linii, poprzez wsparcie aplikacji oraz bezpośrednie wsparcie dla sprzętu IT, aż po bardzo zaawansowane usługi w ramach trzeciej linii. Infrastruktura IT to projekty wdrożeniowe, migracje, audyty i optymalizacje, zarówno w środowiskach on-premise, jak i chmurowych. Natomiast Cyberbezpieczeństwo to bardzo szeroki zakres technologii oraz kompetencji, które są niezbędne w bezpiecznym funkcjonowaniu ekosystemów IT.

Poznaliśmy teorię, a jak wygląda działanie Centrum w praktyce?

J.L.: Mamy sporo projektów, o których warto wspomnieć. W obszarze wsparcia użytkowników posiadamy w Lublinie kilkudziesięcioosobowy Service Desk pracujący w trybie 24/7, podzielony na kilka zespołów. Są to zespoły dedykowane dla konkretnych klientów, jak i te współdzielone, co jest bardzo efektywne kosztowo w przypadku mniejszych projektów. Usługi takie są świadczone globalnie. W przypadku bezpośredniego wsparcia sprzętu IT, tak zwanego Field Support, jesteśmy jedynym partnerem na terenie Polski jednego z największych globalnych dostawców usług IT z główną siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Najczęściej pracujemy w modelu Managed Services, co oznacza, że jako Sii bierzemy pełną odpowiedzialność za to, co dostarczamy. Dlatego każda z usług ma zdefiniowane poziomy jej świadczenia (SLA) oraz kluczowe wskaźniki efektywności (KPI). W obszarze Infrastruktury IT na pewno warto wspomnieć o projekcie, który został niedawno wyróżniony wewnątrz naszej organizacji tytułem Najlepszego Projektu realizowanego przez Sii w ostatnim roku obrotowym. Jest to migracja naszego holenderskiego klienta SHV Energy do Microsoft365. Wyróżnia go zakres i kompleksowość, ponieważ migracja dotyczy kilkudziesięciu spółek-córek zlokalizowanych na kilku kontynentach do jednego, wspólnego środowiska IT. Natomiast w obszarze ServiceNow możemy się pochwalić współpracą z jedną z największych globalnych firm konsultingowych z siedzibą główną w Szwajcarii, dla której jesteśmy kluczowym dostawcą usług w tym obszarze.

Czy usługi z zakresu ITO świadczone przez Sii mogą być dla klientów źródłem przewagi konkurencyjnej?

J.L.: Nasi klienci mogą być pewni, że dostarczymy im najnowsze i dobrze dopasowane do ich potrzeb usługi, ponieważ stale rozszerzamy ich zakres i stawiamy na elastyczność. Jako Sii Polska dążymy do bycia One-Stop-Shop. Oznacza to, że chcielibyśmy budować z naszymi klientami partnerskie relacje oferując im każdą możliwą usługę, której oczekują. ITO w pełni wpisuje się w to podejście i każdego roku rozbudowuje swoje kompetencje, odpowiadając jednocześnie na zmieniające się trendy. Jeszcze kilka lat temu w obszarze Infrastruktury IT specjalizowaliśmy się w rozwiązaniach on-premise, ale obserwując wzrastające zainteresowanie usługami chmurowymi, zmieniliśmy podejście i obecnie zdecydowana większość naszych projektów bazuje na takich właśnie rozwiązaniach.  Inny przykład to Cyberbezpieczeństwo. Kiedy zobaczyliśmy, że kwestia bezpieczeństwa IT staje się bardzo ważnym aspektem funkcjonowania wielu firm, a my już mamy na pokładzie wielu specjalistów w tym obszarze, postanowiliśmy uruchomić adekwatną ofertę. Gdy coraz częściej zaczęły do nas trafiać zapytania o rozwiązania ITSM, bardzo sprawnie podpisaliśmy partnerstwo z producentem największej i najszybciej rozwijającej się platformy ServiceNow, w szybkim tempie budując niezbędne kompetencje.

Centrum Kompetencyjne ITO co roku rozwija się i poszerza ofertę swoich usług. Czego klienci mogą spodziewać się w najbliższych miesiącach?

J.L.: Jesteśmy obecnie w trakcie podpisywania kilku nowych umów partnerskich. Jakiś czas temu rozbudowaliśmy naszą ofertę o usługę dostarczania sprzętu IT, więc obecnie rozbudowujemy listę potencjalnych dostawców. Powiększamy także naszą ofertę w obszarze usług chmurowych, aby móc lepiej dostosowywać się do  wymagań klientów. Koncentrujemy się nie tylko na ciągłym rozbudowywaniu kompetencji w ramach współpracy z czołowymi dostawcami, jesteśmy otwarci także a tych, który do bycia w czołówce dopiero aspirują.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usługach w ofercie Centrum Kompetencyjnego ITO, sprawdź nasze strony:

👉 Infrastruktura IT
👉 Service Desk i wsparcie użytkownika
👉 Cyberbezpieczeństwo
👉 ServiceNow

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?