Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Odnajdź swoją drogę do rozwoju – poznaj naszych ekspertów i ich elastyczne ścieżki kariery

Sii Polska nie ma jednej właściwej drogi rozwoju. Elastycznie ścieżki kariery pozwalają pracownikom na kształtowanie swojej przyszłości w oparciu o predyspozycje i ambicje, a narzędzia takie jak Job Changer czy dedykowana strona w firmowym Intranecie usprawniają proces zmiany roli.

Misją Sii Polska jest identyfikowanie i rozwijanie jej najlepszych pracowników, dlatego firma daje możliwość indywidualnego podejścia do rozwoju pracownika, w zależności od jego potrzeb, ambicji i predyspozycji. W Sii do wyboru mamy kilka wariantów, m.in. ścieżkę managerską związaną bezpośrednio z rozbudową biznesu i pracą z klientem, ścieżkę eksperta technicznego czy zarządzanie działami i procesami wewnętrznymi firmy. Praca w każdym z tych obszarów rządzi się swoimi prawami, jednak łączy je wspólny przepis na sukces – odnalezienie pasji w codziennym usprawnianiu pracy organizacji. 

Szybką zmianę projektu umożliwia pracownikom aplikacja Job Changer, a tym najbardziej ambitnym firma proponuje dodatkowe inicjatywy, jak specjalistyczne szkolenia czy program mentorski. W rozwój firmy można angażować się też na wiele innych sposobów.

Biznesowa ścieżka managerska

Jednym ze strategicznych celów Sii Polska jest ciągły rozwój biznesu i wygrywanie z konkurencją. To tutaj do akcji wkraczają Liderzy Sii  menadżerowie sprzedaży, pre-sales i zarządzający dostarczaniem projektów. Osoby, które lubią kontakt z ludźmi, dobrze czują się w negocjacjach i pracy z klientem mogą rozwijać się w kierunku stanowisk menadżerskich w Dziale Sales i PSD. Ci liderzy to kluczowi pracownicy Sii. Jak wygląda praca z ich perspektywy i co robią na co dzień?   

 Do moich codziennych obowiązków należą zadania typowo projektowe (…). Są to także działania pre-sales, polegające na badaniu potrzeb naszych sprzedawców i obecnych klientów. Zwłaszcza ta ostatnia część daje mi dużo satysfakcji  mówi Maciej Jagielski, Delivery Manager w Sii Polska. 

  Na co dzień prowadzę procesy rekrutacji, podpisuję umowy z pracownikami, organizuję wydarzenia, odpowiadam za udział w spotkaniach branżowych, zajmuję się powierzchnią biurową, budżetem, obiegiem dokumentacji i co najważniejsze szukaniem projektów wewnątrz firmy, które mogliby wykonywać pracownicy z Sii Białystok. Część z tych obowiązków to dla mnie nowość, ale cieszę się, że mogę je wykonywać, bo dzięki temu się rozwijam  zdradza Barbara Piekarska, Regional Manager najmłodszego oddziału firmy.

Zarządzanie procesami i zespołami wewnętrznymi Sii 

Na pracowników działów backoffice’owych Sii czeka szereg możliwości rozwoju w obszarze administracji, HR, rekrutacji, zarządzania zmianami w organizacji, kontrolingu, zakupów, marketinguwsparcia prawnego czy wewnętrznego działu IT i service deskDziały te często współpracują ze sobą, aby wspólnie wypracować najlepsze rozwiązania biznesowe, mając wpływ na działanie całej organizacji.  

 Praca Product Ownera jest odpowiedzialna, ponieważ w dużej mierze to on odpowiada za efekt końcowy, czyli produkt, który jest dostarczany klientowi. Z drugiej strony odczuwam ogromną radość, kiedy pracownicy chętnie korzystają z aplikacji, w tworzeniu których brałam udział – mówi Joanna Karpowicz, Product Owner kilku wewnętrznych aplikacji z obszaru HR, kontrolingu, kadr i płac, m.in. aplikacji Job Changer. 

Sebastian Połeć, który swoją ścieżkę kariery w Sii rozpoczynał od pracy w Service Desk, a następnie przez stanowisko Product Ownera został Project Managerem, przyznaje  Jest to ciężki kawałek chleba, niosący ze sobą wiele wyzwań i ogromną odpowiedzialność, ale wynagradzający wszystko satysfakcją, możliwością rozwoju osobistego i współpracą z najlepszymi specjalistami z różnych obszarów IT.

Ścieżka ekspercka 

Osoby, które są specjalistami w  wybranej dziedzinie mogą podążać ścieżką ekspercką i pogłębiać swoją wiedzę w sprecyzowanym obszarzeWiąże się to z doskonaleniem i zdobywaniem kompetencji w ​danym zakresie, a także rozwojem stanowiskowym, aby dzięki wiedzy i umiejętnościom, móc stać się autorytetem i wspierać merytorycznie pozostałych pracowników. Możliwości rozwoju w kierunku eksperta w Sii jest wiele. Począwszy od działów back office, gdzie Asystent ds. Office Managementu może budować bazę wiedzy w stronę Specjalisty ds. administracji i rozliczeń, a Talent Acquisition Specialist w stronę Rekrutera, po zespoły techniczne i rozwój testera manualnego w stronę developera testów, analityka biznesowego czy programisty.  

Ścieżki te mogą się również przeplatać – możliwy jest także rozwój horyzontalny.  

 Czułam, że potrzebuję zmiany i będzie to dobry moment na wejście w nowy obszar. Myślałam o specjalizacji z pogranicza biznesu i IT, np. o analizie biznesowej, brałam pod uwagę także testowanie (…). Z perspektywy czasu uważam, że testowanie było dobrym wyboremwiele musiałam się wtedy nauczyć. (…) Obecnie sporą frajdę sprawia mi tłumaczenie technicznych zagadnień innym – mówi Agata Szwichtenbergktóra zaczynała pracę w Sii jako rekruterka, otrzymała kredyt zaufania od kolegów z Sii oraz klienta i stanęła po drugiej stronie jako Inżynierka ds. Testów i Analiz.

Wystarczy kilka kliknięć, aby rozpocząć proces zmiany 

Aplikacja Job Changer to kolejny krok w realizacji misji Sii: Power PeoplePotrzebna zmiana projektu, działu, technologii czy lokalizacji pracy wewnątrz firmy, bez konieczności zewnętrznej rekrutacji? Nic prostszego! Wystarczy złożyć wniosek w aplikacji, odbyć rozmowę z przedstawicielem lokalnego działu HR, podczas której poruszane są oczekiwania oraz kompetencje pracownika, a następnie czekać na wewnętrzne oferty.  

 Od wysłania wniosku do rozmów z nowym klientem minęły około 2-3 tygodnie. (…) Przejście było bardzo płynne. Dodatkowo miałem poczucie, że zostawiam zespół z osobą dobrze przygotowaną, która da sobie radę – mówi Daniel Dumowski, Inżynier ds. testów i analiz, któremu zmiana projektu dała motywację do dalszej nauki i umożliwiła pracę w środowisku anglojęzycznym. 

 Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z rozwiązania, jakim jest zmiana projektu poprzez aplikację Job Changer. W 2019 roku wpłynęło ponad 370 wniosków o zmianę projektu – to ponad dwa razy więcej niż w analogicznym okresie w latach poprzednich. Firma nie spoczywa jednak na laurach. W lipcu tego roku udostępniona pracownikom została dodatkowa strona wewnętrznego portalu, poświęcona ścieżkom kariery i możliwościom rozwoju w firmie. Dzięki temu dostęp do nich jest jeszcze prostszy.

Dodatkowe inicjatywy rozwojowe 

Zmiana ścieżki kariery to nie jedyna droga do pogłębiania swojego doświadczenia Sii  w ofercie dla swoich pracowników i współpracowników firma ma wiele dodatkowych inicjatyw, z których można skorzystać. W Sii funkcjonuje Praktyka Szkoleniowa, w ramach której eksperci rozwijają się jako trenerzy. Ponadto, specjaliści dzielą się swoją wiedzą również poprzez artykuły na firmowym blogu (BlogerSii). W firmie działa też Program Mentoringowy dla wszystkich managerów i osób z najwyższą oceną pracy (Top Gun). Dzięki temu programowi pracownicy mogą rozwijać się pod skrzydłami doświadczonych Liderów Sii i wzrastać na ich następców. Praktyka pokazuje, że zarówno Mentor jak i jego podopieczny Mentee zyskują dzięki udziałowi w programie nową wiedzę, perspektywę i inspirację. 

Sii na pracowników czeka wiele wyzwań związanych z rozwojem zawodowym – od tych związanych z codzienną pracą, po te zmierzające w stronę długofalowego budowania swojej drogi. 

 Bardzo cenne jest to, że w Sii mamy wiele ścieżek kariery. Na pewno każdy w firmie zna osoby, które awanse mają już za sobą. Przed zmianą można z nimi porozmawiać, co się zmieniło, co ich zaskoczyło, z czego są zadowoleni. Nie każdy z góry ma pomysł na siebie nie każdy jest pewny swoich najmocniejszych stron. W firmie można wesprzeć się zarówno narzędziami, jak i doświadczeniem starszych kolegów i koleżanek – mówi Patryk Święczkowski, który w Sii pełnił role Senior Developera i Technical Leadera, a obecnie pracuje jako Solution Architect i jednocześnie dzieli się wiedzą z innymi podczas szkoleń i konferencji, a także angażuje w działania marketingowe oraz HR. Patryk docenia elastyczne ścieżki kariery w Sii.

Dołącz do zespołu Sii Polska, sprawdź nasze oferty pracy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?