top-image
WSTECZ

Podczas konferencji Think Warsaw, której Sii jest złotym sponsorem, nasz ekspert opowie o Robotic Process Automation

Podczas Think Warsaw, jednej z największych konferencji IT w Polsce, spotkają się eksperci technologiczni, wizjonerzy i reprezentanci biznesu. Na wydarzeniu, które odbędzie się 18 września w Warszawie, nie zabraknie też Sii. Jedną z prezentacji wygłosi Paweł Satalecki, Business Development Manager w Centrum Kompetencyjnym Digital w Sii, który opowie o innowacyjnej i pragmatyczniej stronie Robotic Process Automation.

IBM Think to cykl konferencji odbywających się na świecie, który ma inspirować i poszerzać wiedzę na temat technologii i innowacji. Think Warsaw, będąca jego częścią, to jedno z największych w Polsce wydarzeń skierowanych do osób na stanowiskach kierowniczych w branży IT, które odbędzie się 18 września 2018 w Warszawie.

Organizowana przez IBM konferencja jest miejscem spotkań ekspertów technologicznych i przedstawicieli biznesu. Poza celem podstawowym, jakim jest dzielenie się wiedzą, umożliwia też nawiązanie współpracy z partnerami w obszarach sztucznej inteligencji, Blockchain, Quantum Computing, Chmury, Danych i Bezpieczeństwa infrastruktury.

Sii zostało Złotym Sponsorem konferencji, a jedną z prezentacji wygłosi Paweł Satalecki, Business Development Manager w Centrum Kompetencyjnym Digital w Sii.

Barbara Kun, Marketing Account Manager: Podczas konferencji poprowadzisz prezentację z obszaru Robotic Process Automation (RPA) pt. Think & Do: Małe wielkie liczby, czyli zapraszamy na sprawdzian z matematyki robotów. Jaką rolę pełni automatyzacja w szybko rozwijającej się branży IT?

Paweł Satalecki, Business Development Manager: Widzimy, jak dużo dzieje się w świecie technologii i innowacji. Sama technologia to jednak nie wszystko, ba – ona nawet nie musi stanowić połowy sukcesu. Dostęp do najnowszych rozwiązań, szczególnie w obszarze oprogramowania, jest dziś właściwie nieograniczony. Wyzwaniem jest więc odpowiednie wykorzystanie dostępnych rozwiązań. Świetnie obrazuje to rynek startupów, który z gotowych komponentów buduje usługi i produkty tam, gdzie wcześniej nawet nam się nie śniło. Takim przykładem jest także sztuczna inteligencja IBM Watson, z której bardzo łatwo jest skorzystać, a przecież stoi za nią ogromna wiedza i praca setek programistów.

W Sii współpracujemy z kilkuset klientami na całym świecie, dostarczając im nie tylko nowoczesne technologie, ale również i wiedzę o ich najlepszym zastosowaniu. Gdy rozmawiam z nimi, stosuję pewną zasadę biznesowego pragmatyzmu – szukania nie tylko innowacji, ale innowacji, która możliwie szybko przyniesie realną wartość. I właśnie taką ideą chciałbym podzielić się z uczestnikami spotkania. Dlatego, do inspirującego słowa Think, dołożyłem również Do. Robotic Process Automation jest właśnie takim przykładem połączenia innowacji i pragmatyzmu. To technologia, która jest tania, szybka i niezmiernie efektywna. Trudno w to uwierzyć, ale rzeczywiście udało się połączyć te wszystkie trzy cechy.

B.K.: Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do osób na stanowiskach kierowniczych. Jakiego typu organizacje mogą najbardziej skorzystać z możliwości oferowanych przez Robotic Process Automation? 

P.S.: RPA nie ma ograniczeń zarówno, jeśli chodzi o branżę, jak i dział wewnątrz firmy. Na pewno największą wartość przynosi w średnich i dużych przedsiębiorstwach, które mają rozbudowane zaplecze organizacyjne. Roboty przejmują rutynowe, powtarzalne czynności wykonywane przez ludzi, takie jak przepisywanie danych między systemami, przygotowywanie raportów, zestawień, kompletowanie wniosków i danych, etc.

RPA to również świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na przyspieszeniu i zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta. Dobrze przygotowane roboty nie mylą się, a pracują przy tym bardzo wydajnie. Widzimy duży potencjał w połączeniu RPA z chatbotami i automatyzacji całych procesów biznesowych.

B.K.: Think Warsaw to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Nadal istnieje możliwość rejestracji poprzez stronę internetową organizatora. Jak przekonałbyś niezdecydowanych do udziału w konferencji?

P.S.: Na IBM Think Warsaw będą obecni polscy i zagraniczni eksperci – prawdziwi wizjonerzy. To świetna okazja, aby nie tylko poznać nowe technologie, ale również usystematyzować swoją wiedzę i przekonać się, jak i gdzie można ją biznesowo wykorzystać.

Zapraszamy do udziału w konferencji oraz do zapoznania się z ofertą Centrum Kompetencyjnego Digital w obszarze Robotic Process Automation.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?