Wyślij zapytanie Dołącz do Sii

Odkąd w listopadzie 2016 roku Microsoft wprowadził na rynek Microsoft Dynamics 365, zarządzanie przedsiębiorstwem uległo restrukturyzacji. To innowacyjne rozwiązanie biznesowe stanowi kompilację dwóch znanych już rozwiązań – Microsoft Dynamics CRM oraz Microsoft Dynamics AX. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe, idea współpracy wspomnianych systemów, została oparta o model cloudowy. Wraz z wprowadzeniem na rynek rozwiązania, bazującego na całościowej integracji systemów CRM i ERP, notujemy wyraźny wzrost zainteresowania upgradem wersji AX 4.0 i AX 2009. Jakich korzyści my, czyli użytkownicy, możemy oczekiwać od najnowszej wersji systemu? Czy upgrade to jedynie sezonowy trend, czy raczej wartość dodana do naszego biznesu? W odpowiedzi na te pytania przygotowaliśmy dla Was zbiór najważniejszych informacji, które ułatwią zaplanowanie upgrade’u oraz pokażą, czy warto zainwestować w rozwiązanie Microsoft.

Chcąc nadążyć za dynamicznym rozwojem technologicznym, przedsiębiorstwa stają przed charakterystycznym dla XXI wieku wyzwaniem – jak przyspieszyć i uprościć procesy firmowe jednocześnie podnosząc jakość oferowanych usług. Niejednokrotnie Microsoft wychodził naprzeciw stale zmieniającym się oczekiwaniom klientów. Tym razem nie było inaczej. Wszelkie moduły oraz funkcjonalności, obecne we wspomnianych wersjach Microsoft Dynamics, były odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na rozwiązania bardziej user-friendly. Zmieniające się trendy i rosnące oczekiwania doprowadziły do powstania rozwiązania, które wspiera nasz biznes całościowo. Przejrzysta platforma ERP ułatwi podejmowanie szybszych i bardziej trafnych decyzji, oszczędzając czas oraz zwiększając efektywność pracy, a inteligentny system CRM pozwoli zoptymalizować zarządzanie działaniami sprzedażowymi oraz marketingowymi. Dwie platformy, które wcześniej działały w rozproszeniu, zostały wbudowane w jeden ekosystem.

Microsoft Dynamics 365 wspiera firmy w nieustającej rywalizacji z konkurencją. Inwestycja w nowoczesne technologie jest nieodłącznym elementem rozwoju firmy. Obecność konkurencji wymusza na nas ciągłą optymalizację, automatyzację i akcelerację procesów biznesowych. Dlatego reakcja na trendy rynkowe powinna być natychmiastowa, a decyzje, które podejmiemy, jak najtrafniejsze. Microsoft Dynamics 365 to najświeższy trend wypromowany przez Microsoft i jednocześnie wzór, za którym już podążają dojrzałe zachodnie przedsiębiorstwa. Ekspansja polskich firm poza granice kraju ściśle związana jest z rozeznaniem rynku i dostosowaniem oferowanych usług do jego potrzeb. Co ważne, inwestycja Microsoft w nowy, rozwojowy produkt, jest równoznaczna z wygaśnięciem dotychczasowego wsparcia produktowego dla poprzednich wersji systemu. Wsparcie dla wersji Microsoft Dynamics AX 2009 wygaśnie już w październiku tego roku. Wersja AX 2012 R2 utraci asystę Microsoft we wrześniu, natomiast R3 w grudniu 2021. W przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw, upgrade wydaje się wiec uzasadniony. W razie nagłej potrzeby konsultacji lub pomocy, wsparcie Microsoft może okazać się konieczne.

Dostęp do aktualnych danych, elastyczny model personalizacji oraz dostęp do platformy z poziomu interfejsu webowego to tylko niektóre, spośród nowych funkcjonalności systemu Microsoft Dynamics 365. Model cloudowy umożliwia całkowitą rezygnację z zarządzania infrastrukturą serwerów oraz środowiskiem bazy danych. Czynności, które generowały dużą część kosztów przedsiębiorstwa, zostały zastąpione tańszym, szybszym i bardziej wydajnym narzędziem. Ułatwiona nawigacja po systemie jest możliwa z dowolnego miejsca i narzędzia. Mobilność, dostępność oraz niezawodność nowego, uaktualnionego systemu pozwoli zoptymalizować czas wykonywanych czynności i zarządzać skalowaniem w czasie rzeczywistym. Niewątpliwie  największą korzyść z upgrade’u odczują użytkownicy wersji AX 2009. Duży skok technologiczny wersji 365 pozwoli na wykorzystanie potencjału nowych funkcjonalności. Dzięki intuicyjności nowego systemu, obeznani z nomenklaturą użytkownicy starszych wersji będą płynnie poruszać się po nowym środowisku.

Upgrade to inwestycja długoterminowa, jednak pozwalająca na osiągniecie długofalowych rezultatów. Umożliwia ona zminimalizowanie kosztów utrzymania infrastruktury i wykorzystanie potencjału nowoczesnego modelu zarządzania przedsiębiorstwem. Chcąc rozwijać biznes zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, warto szerzej zapoznać się z możliwościami, jakie Microsoft oferuje nam w temacie upgrade’u. Wersja Dynamics 365 jest szczególnie ważna dla firm, które oczekują wsparcia od Microsoft. Jest to produkt rozwojowy o szerokim zastosowaniu. Firmy przygotowujące się do aktualizacji zachęcam do przygotowania się oraz dokładnego rozplanowania wprowadzanych zmian. Wskazanie potencjalnego ryzyka oraz miejsc korzyści jest szczególnie istotne, jeśli w przyszłości chcemy uniknąć ewentualnego rozczarowania.

Ocena:
Autor
Avatar
Magda Szymanowska

Business Developer w Centrum Kompetencyjnym Dynamics 365 w Sii. Zajmuje się rozwojem i promocją produktu na rynkach międzynarodowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej postów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

Otrzymaj ofertę

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Sii, skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie Wyślij zapytanie

Get an offer

Natalia Competency Center Director

Dołącz do Sii

Znajdź idealną pracę – zapoznaj się z naszą ofertą rekrutacyjną i aplikuj.

APLIKUJ APLIKUJ

Join Sii

Paweł Process Owner

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?