BI

Power View w Excel 2016 – gdzie go znaleźć?

Marzec 15, 2017 1
Podziel się:

Korzystając z nowej wersji MS Excel 2016 użytkownicy narzędzia Power View, na pierwszy rzut oka mogą poczuć się rozczarowani. Wynika to z tego, iż w widoku standardowym Excel 2016, na wstążce z narzędziami zabrakło odniesienia do Power View.

Zmiana wynika z wdrożenia narzędzia jakim jest Power BI Desktop Designer (https://powerbi.microsoft.com/en-us/desktop/), który do wizualizacji danych wykorzystuje HTML5. W odróżnieniu od młodszego brata, Power View opiera się na rodzimym Silverlight i nie udostępnia szerokiego spektrum możliwości wizualizacji danych.

Nie mniej jednak, w przypadku konieczności korzystania z Power View istnieje sposób, aby nadal był on dostępny w Excel 2016.

Pierwszym krokiem jest przywrócenie przycisku Power View na wstążce narzędzi. W tym celu należy przejść do opcji dostosowania wstążki: Plik >> Opcje >> Dostosowanie wstążki. Korzystając z okazji możemy wybrać dowolna kartę, na której umieścimy brakujący przycisk.

PV1

W tym przypadku zaprezentowane zostanie dodanie przycisku na poziomie karty Wstawienie.

Kolejnym krokiem jest dodanie nowej grupy – opcja poniżej listy kart.

PV2

Do nowej grupy należy dodać, najlepiej z listy poleceń niebędących na wstążce, polecenie Wstaw raport dodatku Power View za pomocą akcji Dodaj.

PV3

 

Po dodaniu polecenia pod nową grupę, warto na koniec zmienić jej nazwę. W tym celu, grupę tą należy zaznaczyć i poniżej listy kart wybrać opcję Zmiana nazwy.

PV4

 

Po wprowadzeniu i akceptacji zmian przycisk Power View pojawi się na odpowiedniej karcie.

 

PV5

 

Przy pierwszym skorzystaniu z nowego przycisku system poprosi nas o włączenie dodatków analizy danych, o ile nie zostały jeszcze włączone.

Włączenia dodatków analizy danych można dokonać samodzielnie przechodząc kolejno Plik >> Opcje >> Zaawansowane >> Dane i zaznaczyć opcje aktywacji dodatków analizy danych.

PV6

Oceń ten post
Kategorie: BI
Weronika Smolińska
Autor: Weronika Smolińska
Zawodowo, od kilku lat, developer Business Intelligence. W codziennej pracy wykorzystuje rozwiązania przygotowywane przez Microsoft (BI Center on Sharepoint, Excel Web App, SSRS, Power Pivot, Power Query). W Sii realizuje projekty wewnętrzne dotyczące nowych elementów platformy BI w różnych obszarach firmy.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

komentarze(1)

avatar'
edit my essay
23 października 2017 Odpowiedz

Howdy very nice blog!! Guy .. Excellent .. Superb ..
I will bookmark your website and take the feeds also?
I am satisfied to search out numerous helpful info here within the put
up, we'd like work out extra strategies in this regard, thanks for sharing.

. . . . .

Zostaw komentarz