Dynamics 365

SiiCareer rozwiązanie dla biura karier z wykorzystaniem Dynamics 365

23 czerwca, 2020 0
Podziel się:

SiiCareer jest to rozwiązanie stworzone z myślą o potrzebach biur karier uczelni wyższych. Składa się ono z trzech komponentów:

 • Portal Studenta/Absolwenta – platforma dedykowana studentom/absolwentom,
 • Portal Pracodawcy – platforma dedykowana pracodawcom,
 • Nawigator karier – specjalnie dostosowany pod potrzeby biur karier i przeznaczony dla pracowników biur karier system Microsoft Dynamics 365.

SiiCareer to w pełni zintegrowane środowisko, w którym następuje trójstronna komunikacja w czasie rzeczywistym. Nawigator karier przesyła do Portalu Kariery oraz Portalu Pracodawcy informacje, które są podstawą do działań obu tych grup. Z kolei Portale przesyłają do Nawigatora informacje na temat aktywności i działań klientów oraz pracodawców.

siicareer1 - SiiCareer rozwiązanie dla biura karier z wykorzystaniem Dynamics 365

Portal studenta/absolwenta pozwala na tworzenie indywidualnych profili studentów/absolwentów na podstawie posiadanych umiejętności oraz obszarów zainteresowań. Umożliwia również dodawanie niezbędnych dokumentów aplikacyjnych, które potem widoczne są dla przyszłych pracodawców. Na portalu studenta/absolwenta następuje automatyczne dopasowywanie ofert pracy, stażu i praktyk do danego profilu każdego studenta/absolwenta. Funkcjonalność portalu pozwala na aplikowanie na opublikowane oferty, a także swobodny zapis na wydarzenia oraz doradztwo zawodowe.

siicareer2 - SiiCareer rozwiązanie dla biura karier z wykorzystaniem Dynamics 365

Za pomocą portalu pracodawcy możliwe jest tworzenie indywidualnych profili pracodawców, którzy w prosty i szybki sposób mogą publikować oferty pracy, stażu czy praktyk. Dodatkowym atutem jest zaimplementowanie modułu powiadomień, dzięki któremu pracodawca bezpośrednio komunikuje się z danym studentem/absolwentem. Dzięki temu rozwiązaniu pracodawca staje się beneficjentem zoptymalizowanego procesu rekrutacji, co oznacza, że bezproblemowo korzysta z bazy studentów/absolwentów (którzy wcześniej wyrazili zgodę na udostępnienie swojego profilu pracodawcom), automatycznie dopasowuje oferty pracy/stażu/praktyk do profili studentów/absolwentów bądź też wyszukuje studentów/absolwentów po określonych kompetencjach.

siicareer3 - SiiCareer rozwiązanie dla biura karier z wykorzystaniem Dynamics 365

Trzecim komponentem jest Nawigator Karier, czyli dedykowanym pracownikom biur karier system Microsoft Dynamics 365. Zapewnia on nieograniczony dostęp do danych zintegrowanych w czasie rzeczywistym. W tym miejscu gromadzone są wszystkie informacje o studentach/absolwentach i pracodawcach. W nawigatorze odkładane są informacje o profilach kandydatów, załączanych dokumentach czy też aplikacjach na wydarzenia organizowane przez pracodawców. Pracownicy biur karier mają również dostęp do dopasowanych ofert pracy studentów/absolwentów jak i aplikacji na oferty pracy. W systemie kumulowane są także informacje o publikowanych ofertach pracy/stażu/praktyk przez pracodawców. Pracownicy biur mogą w tym miejscu tworzyć dynamiczne raporty oraz statystki, a także wysyłać automatyczne powiadomienia oraz ankiety.

SiiCareer ma na celu przede wszystkim połączenie świata komercyjnego, czyli pracodawców, z młodymi ludźmi wchodzącymi na rynek pracy. Dzięki temu rozwiązaniu studenci/absolwenci mogą w szybki i prosty sposób znaleźć odpowiednie oferty staży i praktyk, a w przyszłości wymarzone zatrudnienie. Niewątpliwie wpływa to również na wzrost konkurencyjność uczelni, która kusi zwiększoną gwarancją na znalezienie wymarzonego miejsca pracy.

 

Kategorie: Dynamics 365
Elżbieta Małkiewicz
Autor: Elżbieta Małkiewicz
Konsultant w Centrum Kompetencyjnym Dynamics 365 w Sii

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Zostaw komentarz