Rejestrując się na wydarzenie, akceptujesz Polityka prywatności
Zarejestruj się
Rejestrując się na wydarzenie, akceptujesz Polityka prywatności
Zarejestruj się
Rejestrując się na wydarzenie, akceptujesz Polityka prywatności
Zarejestruj się

Online

MS Teams

17.10.2023 - 19.10.2023

17:00

Gotowi na najbardziej ekscytującą podróż przez świat technologii? Weź udział w 3 edycji Get Digital Summit – najważniejszej konferencji online, która zjednoczy pasjonatów IT z całego świata. Zobacz światowej klasy prelegentów, takich jak Robert C. Martin (Uncle Bob), Jacob Beningo, Oren Eini, Colin Walls, and Tomasz Ducin.

AGENDA

Dzień 1: 17 października

  • 17.00: Tomasz Ducin – Who needs Server Components?
  • 18.00: Łukasz Wójcik – “Tego się nie da zrobić…” czyli o architekturze słów kilka*
  • 19.00: Łukasz Ryński – How do you run containers in the cloud?*

 

Dzień 2: 18 października

  • 17.00: Oren Eini – Anatomy of a Query Engine: How a Database Engine Processes Queries in an Optimal Manner
  • 18.00: Jacob Beningo – Modernizing Embedded Software Architecture Design
  • 19.00: Paweł Czapiewski – Odkrywanie tajemnic procesów podejmowania decyzji przez sztuczną inteligencję. Wprowadzenie do Explainable AI*

 

Dzień 3: 19 października

  • 17.00: Colin Walls – It’s a match! How to choose the perfect RTOS for your project
  • 18.00: Filip Kostrzewa – Aplikacje multi-tenant w Azure*
  • 19.00: Robert C. Martin – Nostr: Free Speech in the Cloud

*Prezentacje w j. polskim

Przewiń w dół, aby poznać więcej szczegółów prezentacji

⭐ Czemu warto wziąć udział? ⭐

Światowej klasy eksperci

Konkurs z cennymi nagrodami

Tematy obejmujące wiele technologii

Sesja Q&A z ekspertami

Solidna dawka wiedzy

Darmowa rejestracja

⭐ Gwiazdy wydarzenia ⭐

  • Robert C. Martin (Uncle Bob)
    Robert C. Martin (Uncle Bob)
    Autor "Clean Code" i "Clean Architecture"
    Legenda świata IT, działająca w branży IT od 1970 roku, jest uznanym prelegentem na konferencjach na całym świecie. Autor takich bestsellerów jak „Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship”, „Agile Principles, Patterns and Practices in C#”, „The Clean Coder” oraz „UML for Java Programrs”.
  • Jacob Beningo
    Jacob Beningo
    Embedded Software Consultant, Firmware Expert, Smallsat Flight Software
    Konsultant ds. oprogramowania wbudowanego, trener techniczny i autor tekstów. Specjalizuje się w oprogramowaniu wbudowanym czasu rzeczywistego dla systemów opartych na mikrokontrolerach. Ekspert w językach C, C++ i Python, z umiejętnością analizy oprogramowania sprzętowego i projektowania. Ma rozległe doświadczenie w tworzeniu aplikacji oprogramowania dla małych systemów satelitarnych, między innymi głównego komputera pokładowego, systemów pozyskiwania czujników i sterowania napędem.
  • Oren Eini
    Oren Eini
    CEO RavenDB, autor "Inside RavenDB 4.0” i „DSLs in Boo”
    CEO i założyciel RavenDB z ponad 20-letnim doświadczeniem w ekosystemie .NET. Autor „Inside RavenDB 4.0”, „DSLs in Boo”, uznany na całym świecie prezenter, bloger z 17-letnim stażem na blogu ayende.com i tytułem Microsoft MVP. Główny mówca w DevTeach, JAOO i Oredev i entuzjasta wykorzystania technologii do rewolucjonizowania tradycyjnych modeli.
  • Colin Walls
    Colin Walls
    Autor "Embedded Software: The Works" i "Embedded RTOS Design: Insights and Implementation"
    Pionier inżynierii oprogramowania wbudowanego z ponad 40-letnim doświadczeniem. Autor licznych artykułów i książek, w tym "Embedded Software: The Works" oraz jednej z pierwszych pozycji na temat oprogramowania wbudowanego: "Programming Dedicated Microprocessors". Znany prelegent na międzynarodowych konferencjach i seminariach, takich jak Design West, Design East, ARM TechCon i Embedded World.
  • Tomasz Ducin
    Tomasz Ducin
    Software Architect, Trener, Twórca ANF - Architektura Na Froncie
    Niezależny konsultant, architekt i programista. Doświadczony zarówno we frontendzie jak i backendzie. Ekspert JavaScript, pasjonat programowania, związany z branżą od 2007 roku. Prelegent na wielu eventach w Polsce i Europie. Organizator kilku polskich konferencji, autor artykułów branżowych i blogów. Trener z pasją do wyjaśniania co jak działa.

Zarejestruj się na event!

Dziękujemy.

Przepraszamy, coś poszło nie tak.

Odśwież stronę i spróbuj ponownie.

Błąd przesyłania pliku

Żaden plik nie został przesłany

Nieprawidłowy rozmiar pliku (maks. 5 MB)

Nieprawidłowy format pliku

Pusty plik

Przetwarzanie...

Sii Stars

Dzień 1: 17 października

Tomasz Ducin

Who needs Server Components?

Jesteśmy świadkami kolejnego etapu ewolucji architektury internetowej — po MPA, SPA, SSR i SSG/ISG nadszedł czas na Server Components i Partial Hydration. Pojawia się zatem wiele pytań, takich jak: Czy ta architektura odpowiada potrzebom mojej firmy i mojej aplikacji? Jakich korzyści można się spodziewać? Jakie są wady i czy korzyści je przewyższają? I... czy tak naprawdę nie robimy kroku w tył (!), skoro przenosimy więcej operacji z powrotem na serwer? 

Zdekonstruujmy szum wokół Server Components za pomocą odrobiny szczegółów technicznych stojących za React Server Components. Odkryjmy, w jaki sposób połączenie interaktywności po stronie klienta i wydajności po stronie serwera optymalizuje funkcje sieciowe i (r)ewolucjonizuje tworzenie stron internetowych. 

Łukasz Wójcik

“Tego się nie da zrobić…”, czyli o architekturze słów kilka

W życiu każdego developera czy architekta pojawia się etap kiedy zaczyna podążać ścieżką która ma prowadzić go do pięknej i nieskazitelnej architektury. Owa mityczna architektura spełnia wszystkie pokładane w niej oczekiwania a poruszanie się w obrębie jej granic jest jak podróż po magicznym ogrodzie. Doskonale wiemy że jedyną stałą jest zmiana a droga do perfekcji naszego rozwiązania jest wyboista i bez drogowskazów.

Na swojej prezentacji chciał bym poruszyć temat zmian w architekturze i ich skutków oraz zbogacić go o własne przemyślenia. Omówione zostanie kilka wzorców i podejść które pomogą nam ugryźć tematy transformacji. 

Dzień 2: 18 października

Oren Eini

Anatomy of a Query Engine: How a Database Engine Processes Queries in an Optimal Manner

W prezentacji Eini zgłębi wewnętrzne działanie silnika bazy danych, wyjaśniając skomplikowane procesy, które wykorzystuje on do wydajnej obsługi zapytań. Uczestnicy mogą spodziewać się wartościowych spostrzeżeń na temat strategii i optymalizacji, które napędzają silniki baz danych w celu zapewnienia optymalnej wydajności zapytań.

Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą baz danych, czy profesjonalistą, który chce pogłębić swoją wiedzę na temat technologii baz danych, ta prelekcja będzie dla Ciebie źródłem cennych informacji na temat serca i duszy silników zapytań. 

Jacob Beningo

Modernizing Embedded Software Architecture Design

Nowoczesna architektura oprogramowania embedded wymaga elastyczności, skalowalności, przenośności i jakości. Tradycyjne architektury oprogramowania do systemów wbudowanych są ściśle powiązane ze sprzętem, co sprawia, że testowanie jednostkowe, symulacja i DevOps są trudne lub wręcz niemożliwe. Wiele zespołów ma trudności z utrzymaniem swoich architektur oprogramowania przez cały cykl rozwoju i często kończy z architekturą "wielkiej kuli błota".

Uczestnicy zapoznają się z pięcioma krokami i zobaczą, jak schemat blokowy hardware'u przekłada się na zasoby danych, które następnie skutkują domenami architektonicznymi i wysokopoziomową architekturą oprogramowania. Następnie uczestnicy zobaczą, w jaki sposób mogą wykorzystać swoją architekturę, przetestować ją, rozwinąć i skalować przez cały cykl życia produktu.

Paweł Czapiewski

Odkrywanie tajemnic procesów podejmowania decyzji przez sztuczną inteligencję. Wprowadzenie do Explainable AI

Przeanalizujemy metody wyjaśniania procesów AI oraz ich zastosowanie w biznesie i nauce. Odkryjemy, dlaczego transparentność jest kluczowa dla zaufania do technologii opartych na AI. 

Wprowadzenie do Explainable AI (XAI). Zrozumienie konieczności transparentności w sztucznej inteligencji. Metody Explainable AI. Przegląd popularnych technik XAI. Przykłady praktycznych zastosowań różnych metod. Perspektywy rozwoju i nowe kierunki badań w dziedzinie XAI.

Dzień 3: 19 października

Collin Walls

Getting Started with a Real Time Operating System

Rozpoczynając projekt oprogramowania embedded, podjęcie decyzji o użyciu systemu operacyjnego czasu rzeczywistego (RTOS) i jego późniejszy wybór ma kluczowe znaczenie, ponieważ konsekwencje tej decyzji będą miały wpływ na koszty i harmonogram realizacji projektu.  

Podczas sesji przyjrzymy się, jak zdecydować, czy system RTOS jest potrzebny, jakie są podstawowe możliwości, których należy oczekiwać od systemu RTOS, oraz proces wyboru. Wybór systemu RTOS nie jest prosty, ponieważ istnieje wiele zmiennych. Uczestnicy sesji zostaną wyposażeni w listę kontrolną, która przeprowadzi ich przez ten proces. 

Filip Kostrzewa

Aplikacje multi-tenant w Azure

Poznanie architektury multi-tenant w Azure może przynieść wiele korzyści ze względu na jej efektywność kosztową, skalowalność, uproszczoną konserwację, współdzielenie zasobów, możliwości innowacji, środki ochrony danych i integrację. Ta wiedza umożliwia jednostkom i organizacjom projektowanie i wdrażanie rozwiązań w chmurze, które są elastyczne, odporne i zgodne z nowoczesnymi wymaganiami biznesowymi. 

Dzięki jednej bazie kodu obsługującej wielu klientów, aktualizacje oprogramowania i poprawki błędów mogą być stosowane globalnie, oszczędzając czas i wysiłek w porównaniu do zarządzania poszczególnymi instancjami. 

Robert C. Martin

Nostr: Free Speech in the Cloud

Jest to opowieść o Nostr, otwartej, opartej na chmurze sieci społecznościowej, której nikt nie może posiadać, nikt nie może sfałszować, nikt nie może stłumić oraz nikt nie może ocenzurować. 

Jej źródła są otwarte, w pełni wspierana wolontariatem i jest absolutnie genialna. To przyszłość, nie tylko sieci społecznościowych ale wszystkich krytycznych systemów opartych na komunikatach. 

Partnerzy medialni

Masz pytania?

Dowiedz się o nas więcej

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

Otrzymaj ofertę

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Sii, skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie Wyślij zapytanie

Natalia Dyrektor Centrum Kompetencyjnego

Get an offer

Dołącz do Sii

Znajdź idealną pracę – zapoznaj się z naszą ofertą rekrutacyjną i aplikuj.

Aplikuj Aplikuj

Paweł Process Owner

Join Sii

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?