Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Najmłodszy oddział Sii Polska ma już rok. Ponad 50 ekspertów w Białymstoku wspiera największych klientów firmy

Jesienią 2019 roku Sii Polska zdecydowała się otworzyć oddział w Białymstoku. Obecnie zespół liczy już ponad 50 osób i pracuje dla 10 największych klientów firmy. Najmłodsza lokalizacja Sii pełni rolę oddziału wspierającego realizację projektów pozostałych jednostek firmy. Szybki wzrost jest możliwy dzięki zadowoleniu pracowników.

Sii Polska zdecydowała się na otwarcie swojego 14. biura w Białymstoku, jako oddziału wspierającego projekty realizowane dla klientów z pozostałych lokalizacji. Jednak jeszcze zanim powstał oddział, firma zatrudniała już specjalistów w Białymstoku. Spośród 8 osób pracujących zdalnie dla pozostałych oddziałów, Piotr Bach, Inżynier ds. oprogramowania, pracuje w firmie najdłużej, bo aż 8 lat.

–  Moja przygoda z Sii zaczęła się w 2012 roku, kiedy to otrzymałem bardzo atrakcyjną propozycję pracy w oddziale w Warszawie, gdzie wtedy mieszkałem. Postanowiłem spróbować swoich sił w nowym projekcie na stanowisku .NET Developera – wspomina Piotr. Dołączyłem do bardzo doświadczonego zespołu, którego zadaniem było stworzenie silnika grywalizacyjnego dla jednego z czołowych banków. Był to innowacyjny jak na tamte czasy system i bezcenne doświadczenie. Podejrzewam, że wielu czytelników miało okazję korzystać na co dzień z tego rozwiązania. Obecnie wspieram duński zespół w tworzeniu nowoczesnych platform edukacyjnych, a w mojej codziennej pracy używam głównie technologii .NET, Azure i Umbraco CMS. Poza programowaniem, chętnie wspieram nowy białostocki oddział w procesie rekrutacji .NET Developerów czy redaguję teksty na naszego bloga w sekcji Software Development. Otwarcie oddziału w Białymstoku było dla mnie dobrą wiadomością. Mimo, że już wcześniej zdecydowałem się wrócić w rodzinne strony i pracować zdalnie, biuro w centrum miasta ułatwiło mi załatwienie spraw administracyjnych – dodaje. 

Przygoda z Sii Barbary Piekarskiej, Regional Manager odpowiedzialnej za oddział białostocki, również rozpoczęła się w innym mieście i umożliwiła jej powrót w rodzinne strony.

– Od początku pracy w Sii miałam taki plan. Powtarzałam wszystkim, że jeśli otworzy się oddział w Białymstoku, będę pierwszą osobą w tym oddziale. Dlaczego? Bo pochodzę z tych okolic, tu się wychowywałam – mówi Barbara. – Wyjechałam do Warszawy a później do Gdańska, bo wtedy nie było tu perspektyw na rozwój, ale zawsze chciałam tu wrócić. Co ciekawe, to moi koledzy i koleżanki z pracy poinformowali mnie o tym, że otwiera się oddział w Białymstoku. Od razu napisałam do Dyrektora Regionalnego, mając na myśli zajęcie się samą rekrutacją, nawet nie myślałam o tym, że mogę zostać Regional Managerem. Przeszłam trzy etapy rekrutacji, ostatecznie Greg, Prezes Sii Polska zaakceptował moją kandydaturę i teraz jestem tu gdzie jestem – przyznaje.

Oprócz lokalnych potrzeb, tutejsi specjaliści wspierają też zespoły projektowe pracujące dla klientów pozostałych oddziałów Sii Polska. Pierwszy specjalista zatrudniony w Sii w oddziale w Białymstoku, Andrzej Mironowicz, Inżynier ds. oprogramowania, na początku pracował w projekcie dla brytyjskiego przedsiębiorstwa bukmacherskiego, klienta oddziału krakowskiego.   

Na początku współpracy z Sii pracowałem zdalnie. O tym, że powstanie biuro w Białymstoku wiedziałem wcześniej, natomiast nie znałem szczegółów. Pewnego dnia zadzwoniła do mnie Basia,manager białostockiego oddziału, z pytaniem, czy nie chciałbym pracować w biurze. Natychmiast się zgodziłem – mówi Andrzej. Początek pracy w oddziale był fascynującym doświadczeniem, ponieważ przez dobrych kilka tygodni do biura przychodziło nas tylko troje. Żartowaliśmy, że każdy z nas mógłby mieć cały gabinet tylko dla siebie. Ponieważ biuro zostało dopiero otwarte, integrowaliśmy się w oryginalny sposób  skręcając meble. Wydaje mi się, że od pierwszej chwili znaleźliśmy wspólny język i czułem się tak, jakbyśmy się znali od dawna – dodaje. 

W rok Sii Białystok zbudowała na lokalnym rynku pozycję polecanego miejsca pracy. Anna Chwatko-Zajkowska, Technical Writer i najmłodsza stażem specjalistka przyznaje: 

Kiedy szukając pracy weszłam na stronę Sii Polska, od samego początku miałam bardzo pozytywne odczucia – mówi Anna. To, w połączeniu z propozycją rozpoczęcia pracy na fajnym stanowisku spowodowało, że nie zawahałam się i od razu przyjęłam przesłaną ofertę. Było to jedno z lepszych wydarzeń w roku 2020 Poczułam się tu jak w domu, brzmi to zabawnie, ale naprawdę tak było! Przed rozpoczęciem współpracy przychodziłam do oddziału kilka razy, aby załatwić formalności i zawsze było przemiło. Teraz pracuję zdalnie, ale kiedy zrobi się ciepło, planuję być w biurze regularnie, naprawdę pracują tam świetni ludzie – dodaje. 

A co o zmianach mówią pracownicy? 

Przez ostatnie osiem lat zauważyłem duże zmiany jeżeli chodzi o standaryzację i automatyzację procesów wewnętrznych, co niewątpliwie ułatwia codzienną pracę. Zintegrowane narzędzia Microsoft 365 wspomagają komunikację i pracę zdalną, przeprowadzanie ocen rocznych czy raportowanie czasu pracy i nieobecności. Firma wprowadza też rozwiązania ułatwiające życie freelancerom, jak np. Fakturomat. Nieodłączną częścią Sii są wewnętrzne Communities, prowadzone przez naszych kolegów ekspertów webinary, imprezy integracyjne czy nowoczesne, przestrzenne biura – wylicza Piotr Bach.

Obecnie oddział funkcjonuje już ponad rok i liczy ponad 50 osób. Współpracując z Centrami Kompetencyjnymi Digital, Testing, Embedded, Dynamics CRM, ITO, wspiera 10 największych klientów Sii Polskaod lidera rynku medycznego, przez giganta produkcji półprzewodników, jeden z największych holdingów finansowych na świecie, producenta rozwiązań dla motoryzacji czy liderów sektora retail takich jak Reckitt Benckiser czy Puma. W Sii Białystok rozwijamy zespoły programistów Java, AEM, .NET, front-end, Android i iOS oraz specjalistów w dziedzinie testowania i programowania niskopoziomowego (embedded).

 Mamy w planach zatrudnienie Java, .NET i C++ Developerów do kilku projektów. Poza tym będziemy poszukiwać testerów manualnych i automatyzujących oraz rozwijać obszar embeddded. Do końca października tego roku planujemy poszerzyć zespół Sii Białystok do 70 osób – mówi Barbara Piekarska. 

Sii Białystok to świetne miejsce do rozwoju kariery. Sprawdź nasze oferty pracy i dołącz do nas! 

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?