top-image
WSTECZ

Sii otwiera biuro w Częstochowie. Poszukiwani są eksperci z doświadczeniem w systemach wbudowanych i architekturze AUTOSAR

Na początku września Sii, lider branży IT i inżynierii w Polsce, otworzyło swoje biuro w Częstochowie. Rozwój firmy na rynku częstochowskim do końca roku zapewni 30 nowych miejsc pracy dla specjalistów, którzy będą realizowali projekty dla klientów z branży motoryzacyjnej.

Częstochowa to strategiczne miejsce ze względu na ogromny potencjał ludzi i miasta – Politechnika Częstochowska, szeroko rozwinięta infrastruktura miejska oraz lokalizacja względem innych dużych miast jak choćby Katowice i Kraków, to tylko niektóre z zalet , które Sii wzięło pod uwagę podejmując decyzję o otwarciu nowego biura.

– W naszej opinii to świetna inwestycja. Dostrzegliśmy ogromny potencjał rynku częstochowskiego w branży automotive z uwagi na dostępność wykwalifikowanych specjalistów z wiedzą domenową. To także duża korzyść dla kandydatów. Zatrudniając ponad 3700 pracowników i współpracując z 300 klientami z całego świata, oferujemy możliwość rozwoju poprzez ambitne projekty – mówi Krzysztof Danilewicz, Dyrektor Sii Katowice.

Wejście Sii na rynek lokalny to także perspektywa rozwoju dla regionu. – Cieszy nas fakt wejścia Sii na rynek pracy w Częstochowie, tym bardziej, że poza doskonałą lokalizacją, firma doceniła argument dostępności wykształconych kadr co jest priorytetem dla władz samorządowych Częstochowy i przyczynkiem do stworzenia programu Teraz Lepsza Praca. Firma znana jest w Polsce z dużego doświadczenia oraz ciekawego zaplecza projektowego, które urozmaici częstochowski sektor zatrudnienia. Pojawienie się takiego partnera na rynku z pewnością otworzy miasto na nowe możliwości rozwoju, a przyszłym pracownikom stworzy perspektywę pracy w dynamicznym i zgranym zespole – mówi Anna Mielczarek, p.o. Kierownika Centrum Obsługi Inwestora.

W Częstochowie znajduje się wielu specjalistów z doświadczeniem w obszarze systemów wbudowanych i doskonałą znajomością branży motoryzacyjnej, w tym także ekspertów pracujących w architekturze AUTOSAR, co jest wyjątkowo rzadką specjalizacją. Do końca roku Sii planuje zatrudnić w nowym biurze 30 ekspertów. Każdy, kto zdecyduje się przenieść do Częstochowy aby podjąć pracę w Sii, może liczyć na oferowany przez firmę pakiet benefitów.

W częstochowskim biurze Sii wystartował już projekt dla jednego z klientów Sii, który dotyczy connectivity. Funkcjonuje on w architekturze opartej na AUTOSAR, a głównymi zadaniami specjalistów jest m.in. obsługa diagnostyki w systemie odpowiedzialnym za komunikację poprzez bluetooth, WiFi, LTE i USB. Planowane jest także rozpoczęcie kolejnych projektów, takich jak VSG (vehicle sound generator) – oprogramowania dedykowanego samochodom elektrycznym i hybrydowym, który generuje dźwięk, gdy pojazd porusza się powoli. Jego celem jest ostrzeżenie pieszych o nadjeżdżającym pojeździe. Innym projektem będzie stworzenie systemu do zarządzania rozdziałem mocy w samochodzie elektrycznym.

Sii oferuje swoim pracownikom możliwość współpracy z branżowymi liderami z całego świata oraz szansę rozwoju w wielu różnych technologiach. Sii znane jest także z tego, że zapewnia swoim pracownikom komfortowe warunki pracy. Nie inaczej będzie w przypadku Częstochowy. Jednym z atutów jest także nowoczesne biuro zlokalizowane w świetnie skomunikowanej części miasta, zaledwie 2 kilometry od Dworca Głównego.

Sii to najszybciej rozwijająca się polska firma świadcząca usługi IT i inżynieryjne. Obecnie Sii zatrudnia ponad 3700 pracowników w 12 biurach w całej Polsce zlokalizowanych w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Rzeszowie, Bydgoszczy, Pile i Częstochowie. Eksperci Sii realizują projekty dla ponad 300 międzynarodowych klientów, a firma umożliwia im zmianę ścieżki rozwoju poprzez dedykowaną aplikację Job Changer. Sii znane jest także ze świetnej atmosfery, co potwierdza tytuł Great Place to Work przyznany firmie cztery razy z zrzędu.

Więcej o Sii dowiesz się na www.sii.pl. Oferty pracy firmy w Częstochowie można znaleźć w zakładce kariera.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?