top-image
WSTECZ

Sii Polska gotowa do akwizycji na rynku skandynawskim

Sii Polska analizuje rynek szwedzki pod kątem akwizycji – na ten cel zamierza przeznaczyć do 150 mln zł (33 mln euro). Zatrudniający już ponad 5 000 ekspertów polski lider usług IT, inżynieryjnych, digitalowych i BPO poszukuje firmy, która pozwoli mu umocnić pozycję na rynku skandynawskim.

– Ze względu na swój potencjał i bliskość geograficzną, Skandynawia jest dla nas naturalnym, a zarazem strategicznym kierunkiem rozwoju. Aby być jeszcze bliżej naszych klientów z tego regionu, w 2019 roku otworzyliśmy spółkę w Szwecji, z siedzibą w centrum Sztokholmu. Z jednej strony jest to nowoczesny ośrodek technologiczny napędzany przez innowacje, z drugiej zaś rejon, w którym firmy mierzą się z wyzwaniem, jakim jest brak odpowiednich kompetencji i zasobów. Szwedzki oddział Sii oferuje klientom wsparcie nie tylko w oparciu o możliwości lokalnego rynku, ale również korzystając z dostępu do wykwalifikowanych, posługujących się językiem angielskim inżynierów w Polsce, dostarczając usługi zgodne z europejskimi standardami i proponując konkurencyjne stawkimówi Michael Desmurs, Scandinavia Business Lead w Sii Poland.

Obecny rok przyniesie nam rekordowe przychody na poziomie 1 mld zł. Bardzo dobre wyniki w połączeniu z dobrą płynnością finansową i brakiem zadłużenia pozwalają nam myśleć o akwizycji – mówi Tomasz Książek, Chief Financial Officer w Sii Polska.

W kręgu zainteresowania Sii Polska znajdują się podmioty sprzedające usługi IT (Professional Services), inżynieryjne lub BPO, mające w swoim portfolio bezpośrednie umowy z dużymi lokalnymi firmami takimi jak Volvo, Scania, Ericsson, Nokia, Nordea, DNB, Danske Bank, Maersk, Carlsberg, Assa Abloy, SEB, H&M lub Ikea.

Idealnym kandydatem byłaby firma zatrudniająca minimum 100 pracowników, która może pochwalić się co najmniej 5-letnią historią funkcjonowania na rynku szwedzkim. Dzięki akwizycji Sii Polska chce mocniej zaznaczyć swoją obecność na rynku skandynawskim.

Sii Polska od momentu wejścia na polski rynek w 2006 roku zdobyła pozycję lidera rynku i cieszy się zaufaniem największych firm z całego świata. Sii zatrudnia ponad 5 000 ekspertów w największych miastach Polski i jest wiodącym dostawcą usług IT, inżynieryjnych i BPO. W tym roku przychód Sii Polska przekroczy 1 miliard zł (ok. 220 mln euro). Misją firmy jest identyfikowanie i promowanie najlepszych pracowników.

Na przestrzeni ostatnich lat Sii zyskało opinię eksperta w zakresie digitalizacji, rozwoju oprogramowania, cyberbezpieczeństwa, service desku i usług testowych. W tym roku Sii po raz 6. z rzędu uzyskało tytuł Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce (Great Place to Work). Nagroda w najbardziej prestiżowym rankingu HR to dowód, że organizacja tworzy stabilne i przyjazne miejsce pracy.

Zapraszamy wszystkie firmy zainteresowane tematem zakupu podmiotu przez Sii Polska do bezpośredniego kontaktu. 

Tomasz Książek

Chief Financial Officer

Tomasz Książek

Skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów

Pole może zawierać tylko litery i znaki specjalne

Załączony plik:

  • danieltroc.pdf

lub przeciągnij i upuść załączniki tutaj.

Dopuszczalne rozszerzenia: DOC, DOCX, PDF (max 5MB)

Dziękujemy za wypełnienie formularza.

Zapoznamy się z treścią Twojej wiadomość i skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.

Przepraszamy, coś poszło nie tak i Twoja wiadomość nie została dostarczona.

Odśwież stronę i spróbuj ponownie.

Przetwarzanie...

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?