Wyślij zapytanie Dołącz do Sii

SAS Add-In jest dodatkiem dla pakietu Microsoft Office, który umożliwia korzystanie z danych znajdujących się na serwerze SAS za pośrednictwem programów Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint i Microsoft Outlook.  Dodatek integruje funkcjonalności SAS z pakietem Microsoft Office.

Dodatek umożliwia między innymi:
•  szybką analizę danych, które znajdują się na serwerze
•  odświeżenie danych za pomocą jednego przycisku
•  raportowanie bezpośrednio z programów Microsoft Excel, Microsoft Word i Microsoft PowerPoint
•  dodatek zintegrowany jest również z Microsoft Outlook

Uruchomienie dodatku

Uruchomienie dodatku w Microsoft Excel wygląda w następujący sposób:Uruchomienie dodatku
Należy otworzyć  „Opcje programu Excel/ Dodatki” i sprawdzić czy jest widoczny wpis „SAS Add-In for Microsoft Office”. W przypadku kiedy nie jest widoczny w dodatkach, trzeba uruchomić poprzez „Zarządzaj: Dodatki COM” .

Po włączeniu, pakiet jest dostępny z poziomu Wstążek MS Excel.

Wstążka Add-In SAS w MS Office

 

 

Otwieranie zbioru danych

Korzystając z dodatku SAS Add-In dla programu MS Excel (lub programu Word lub PowerPoint), można utworzyć zestawienia danych SAS, które na podstawie tabeli, będą naliczane w określonych cyklach na serwerze.Dostępne opcje podczas otwierania zbioru

Dostępna jest opcja „Filtruj i Sortuj”, która umożliwia przesortowanie dużej ilości wierszy na serwerze SAS bez zbędnej manipulacji danymi w Excelu. Dodatek pobierze jednocześnie przetworzone i już przygotowane dane do arkusza Excel.

SAS Add-In pozwala na zaprezentowanie danych z serwera w formie tabeli przestawnej.

Szybkie statystyki

 

Natomiast przy użyciu „Szybkich statystyk” dane zanim zostaną zaimportowane, istnieje możliwość wykonania prostych analiz dla danych znakowych, numerycznych oraz walutowych.

 

ZadaniaNa pasku wstążki znajdują się inne funkcjonalności, które są równie przydatne, między innymi są to „Zadania”. Umożliwiają w prosty sposób wykonanie statystyk, bądź analiz danych, a nawet szybkie wygenerowania wykresów. Poprzez przycisk „podgląd kodu” można obejrzeć kod, który został wygenerowany automatycznie podczas tworzenia analizy.

Właściwości wykresu

W szybki i prosty sposób utworzymy  raporty, zmodyfikujemy layout wykresu oraz legendy.

Jedna z ciekawszych możliwości jakie udostępnia ten dodatek to odświeżanie raportu.  Aktualizacja danychUmożliwia to dostępny  na wstążce przycisk „Odśwież”.

 

W przypadku kiedy nie chcesz, aby raport został zmodyfikowany, wystarczy, że wykorzystasz opcję dostępną na wstążce  „Zarządzaj zawartością”.  Następnie jedynie odznacz łącze, które chcesz usunąć. Kliknij ikonę Usuń łącze SAS-owe” dostępną  na pasku narzędzi. Usnięcia łącza SAS

Po usunięciu, pojawi się ostrzegawczy komunikat SAS Add-In – jeśli usuniesz łącze to nie będzie możliwości ponownego odświeżenia danych. Oczywiście akceptujemy ten komunikat.

Po usunięciu łącza opcja „Odśwież” będzie niedostępna.

Dodatek Add-In jest przydatną alternatywą dla narzędzia SAS Enterprise Guide w zakresie analiz i raportowania.  Jest prosty i intuicyjny w obsłudze dla każdego użytkownika. Nie wymaga znajomości narzędzi SAS.

 

Ocena:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej postów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

Otrzymaj ofertę

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Sii, skontaktuj się z nami.

Wyślij zapytanie Wyślij zapytanie

Get an offer

Natalia Competency Center Director

Dołącz do Sii

Znajdź idealną pracę – zapoznaj się z naszą ofertą rekrutacyjną i aplikuj.

APLIKUJ APLIKUJ

Join Sii

Paweł Process Owner

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?