SharePoint

WEBCON BPS Express – pierwszy krok do automatyzacji

21 czerwca, 2016 0
Podziel się:

Witaj!

W moim ostatnim poście opisałem platformę przepływów pracy WEBCON BPS oraz porównałem ją ze zwykłymi przepływami pracy. Mój kolega Jacek przedstawił zalety systemu Nintex, który również pozwala na przygotowywanie przepływów pracy. W tym artykule przedstawię Ci nowe, bezpłatne rozwiązanie, udostępnione przez naszego partnera, firmę WEBCON.

Nasz zespół zajmuje się przygotowywaniem przepływów pracy pod wszystkie wymienione systemy, przy czym każdy z nas specjalizuje się w konkretnym systemie. Dzięki naszym artykułom będziesz mógł zapoznać się z systemami, poznać ciekawe rozwiązania i zadecydować, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojego biznesu.

Jak Zacząć

Jeśli jesteś zainteresowany automatyzacją procesów biznesowych w twojej firmie, WEBCON BPS Express jest bardzo dobrym wyborem. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zalety zewnętrznego silnika przepływów pracy

W poprzednim poście poruszyłem temat niestandardowego mechanizmu zastosowanego w produkcie firmy WEBCON. Pozwala on wprowadzać zmiany nawet w aktywnych procesach, co na pewno znajdzie swoje zastosowanie w rozwijającym się biznesie.

Wdrażaniem narzędzi podobnych do tych omawianych w artykule zazwyczaj zainteresowane są firmy, które chcą zmniejszyć koszty poprzez przyspieszenie procesowania wewnątrz firmy. Wprowadzanie takich zmian nie jest natychmiastowym procesem, a po ich wdrożeniu często pojawiają się nowe koncepcje lub propozycje zmian. Możliwość zmiany procesu, który ma aktywne zadania, zostanie w takim wypadku doceniona. Oszczędność czasu pracowników, którzy musieliby od nowa procesować swoje dokumenty lub formularze, będzie widoczna w niskich kosztach wprowadzania zmian.

Webcon BPS Designer Studio

Power User

Bardzo popularnym określeniem w dzisiejszym IT stał się „Power User”. Jak zapewne wiesz, jest to użytkownik biznesowy, który potrafi sam wykonać proste lub średniozaawansowane operacje administracyjne lub deweloperskie. WEBCON BPS posiada rozbudowany designer – czyli oprogramowanie, które pozwala na tworzenie i edycję procesów przez intuicyjny interfejs graficzny.

Jak te fakty są powiązane? Łatwość obsługi systemu pozwala na przygotowywanie przepływów pracy przez użytkowników biznesowych, bez konieczności angażowania wykwalifikowanych specjalistów.

Oczywiście pomoc specjalisty jest wskazana. Zaawansowane obiegi wymagają znajomości architektury systemu oraz wiedzy z zakresu programowania. Przygotowanie połączeń z bazą danych, złożonych metod walidacji formularzy czy złożone przetwarzanie danych nie jest zadaniem dla użytkownika biznesowego. Warto jednak zauważyć, że procesy takie jak składanie wniosków urlopowych, nie są procesami złożonymi, a przeszkolony użytkownik biznesowy jest w stanie przygotować je przy małym nakładzie pracy.

Jako świetny przykład może posłużyć jeden z naszych klientów. Zaimplementowaliśmy dla niego już niejeden proces, a kolejne zostały przygotowane przez niego samodzielnie, gdyż wzorował się na dostarczonych rozwiązaniach. Nasze zadanie ogranicza się w tym wypadku do konsultingu i dostarczania skryptów –jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zapewne już widzisz, drogi czytelniku, że narzędzie to jest w stanie sprawdzić się w każdej firmie. Wystarczy wdrożyć system i przeprowadzić szkolenie pracowników, a zyski z wprowadzonej automatyzacji przyspieszą rozwój biznesu.webcon bps_assets management

Koszt

Przejdźmy teraz do najciekawszego i prawdopodobnie najważniejszego punktu – kosztów, jest to bowiem meritum całego artykułu. Tegoroczną nowością jest WEBCON BPS EXPRESS o następujących cechach:

 • Darmowa wersja produktu zawierająca prawie wszystkie funkcje wersji płatnej,
 • Ograniczenie do jednego administratora,
 • Może posiadać tylko jedną bazę danych zawartości, ograniczoną do 10 GB.

Szczegółową tabelę różnic możesz sprawdzić na stronie firmy WEBCON.

10 GB na bazę danych niewiele mówi. Średniej wielkości firmie wykorzystanie tej pojemności zajmie około 2 lata. Oczywiście okres ten może być znacznie krótszy, jeżeli do przepływów będzie dołączane dużo załączników, ale może być również dłuższy przy dobrym zarządzaniu dostępnymi zasobami.

Po zapełnieniu bazy danych lub zmianie potrzeb biznesowych można bardzo łatwo przejść na jeden z dostępnych pakietów licencyjnych – licencje na procesy lub na użytkowników.

Gdzie jest haczyk?

Oczywistym jest fakt, że w świecie biznesu nie ma nic za darmo. A więc zapytasz gdzie są tutaj ukryte koszty?

Załóżmy, że rozpocząłeś korzystanie z systemu WEBCON BPS. Po upływie kilkunastu miesięcy udało Ci się zapełnić dostępne 10 GB danych. Przez ten czas Twój biznes przeprocesował tysiące faktur i wniosków. Wiele z nich jest wciąż w trakcie procesowania. Koszt wycofania systemu oraz powiązanych z nim usług intranetowych, archiwizacji faktur, wdrożenie alternatywnego rozwiązania oraz szkolenia ludzi w użytkowaniu nowego systemu byłyby wielokrotnie wyższy niż zakup licencji od firmy WEBCON.

Czy warto?

W mojej subiektywnej opinii wykorzystanie systemu WEBCON BPS EXPRESS jest świetnym startem dla automatyzacji procesów, szczególnie dla przedsiębiorstw średniej wielkości. Dobrze przemyślana automatyzacja procesów pozwala znacznie oszczędzić czas, a tym samym pieniądze dzięki przyspieszeniu procesu decyzyjnego oraz zminimalizowaniu zadań wykonywanych ręcznie przez pracowników. Dodatkowe mechanizmy powiadomień i przedawnień pomogą dbać o aktualność danych i wykonanie wszystkich powierzonych zadań.

Na zakończenie

Mam nadzieję, że ten artykuł Cię zaciekawił oraz dał Ci zarys zysków, jakie płyną z automatyzacji procesów. Cieszę się, że odwiedziłeś Nasz blog, a jeśli byłbyś zainteresowany wdrożeniem takiego systemu w swojej firmie, zapraszam Cię do zapoznania się z naszą stroną ofertową.

Kategorie: SharePoint
Konrad Rugała
Autor: Konrad Rugała
Cześć! Mam na imię Konrad. Pracuję na stanowisku SharePoint Developer w Sii Polska. Od kilku lat mam kontakt z różnymi technologiami, z których każda ma coś ciekawego do zaoferowania. Wiedzą, którą zdobędę lubię się dzielić, szczególnie jeśli może się ona okazać pomocna dla innych. SharePoint daje mi pewną okazję, gdyż w polskojęzycznej części Internetu nie jest on popularny. Dlatego zapraszam Cię drogi czytelniku do śledzenia tego bloga.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Zostaw komentarz