EN
angle-down

Sii Poland

SII UKRAINE

SII SWEDEN

Join us Contact us

Sii Poland

SII UKRAINE

SII SWEDEN

This offer base language is English. Translate into Polish.
This translation is generic. Show original text

Technologies & tools

We are looking for a skilled Application Support Analyst to join our team. If you have experience with SQL, and structured loans, and possess strong analytical and technical skills, this role could be a great fit for you. Your main objective will be to provide excellent application support, resolve issues, and ensure smooth production operations.

Join us now!

Your tasks

  • Providing application support
  • Resolving technical issues within the app
  • Managing escalations
  • Maintaining comprehensive documentation related to issue resolution, best practices, and knowledge sharing
  • Analyzing logs and contacting production and development teams
  • Supporting users across Europe
  • Proposing and implementing improvements to prevent recurring issues, monitoring support process efficiency, and suggesting enhancements
  • Adhering to policies and procedures

Requirements

  • At least 2 years of experience in a Support Analyst role
  • Ability to communicate with users and developers
  • Effective time management - prioritization of tasks, managing workload effectively to meet expected SLAs
  • Knowledge of SQL databases and programming in SQL language
  • Basic knowledge of ITIL
  • Fluent communication in English

Job no. 241024-SXO9H

Technologie i narzędzia

Poszukujemy wykwalifikowanego analityka wsparcia aplikacji, który dołączy do naszego zespołu. Jeśli masz doświadczenie z SQL i pożyczkami strukturyzowanymi oraz posiadasz silne umiejętności analityczne i techniczne, ta rola może być dla Ciebie idealna. Twoim głównym celem będzie zapewnienie doskonałego wsparcia aplikacji, rozwiązywanie problemów i zapewnienie płynności operacji produkcyjnych.

Dołącz do nas już teraz!

Twoje zadania

  • Zapewnianie wsparcia dla aplikacji
  • Rozwiązywanie problemów technicznych w aplikacji
  • Zarządzanie eskalacjami
  • Prowadzenie kompleksowej dokumentacji związanej z rozwiązywaniem problemów, najlepszymi praktykami i dzieleniem się wiedzą
  • Analizowanie logów i kontaktowanie się z zespołami produkcyjnymi i programistycznymi
  • Wspieranie użytkowników w całej Europie
  • Proponowanie i wdrażanie ulepszeń w celu zapobiegania powtarzającym się problemom, monitorowanie wydajności procesu wsparcia i sugerowanie ulepszeń
  • Przestrzeganie zasad i procedur

Wymagania

  • Co najmniej 2 lata doświadczenia na stanowisku analityka wsparcia technicznego
  • Umiejętność komunikowania się z użytkownikami i programistami
  • Skuteczne zarządzanie czasem - ustalanie priorytetów zadań, efektywne zarządzanie obciążeniem pracą w celu spełnienia oczekiwanych umów SLA
  • Znajomość baz danych SQL i programowania w języku SQL
  • Podstawowa znajomość ITIL
  • Płynna komunikacja w języku angielskim

Nr oferty 241024-SXO9H

Quick apply

Application Support Analyst

angle-down
  • Poland
angle-down

Option was not selected

Attach CV*

Uploaded file:
  • file_icon Created with Sketch.

Acceptable files: doc, docx, pdf. (max 5MB)
Please submit your file in DOC, DOCX or PDF format
The upload size is limited to 5 MB
File is empty
File was not uploaded

At any time, you may withdraw your consent to the processing of personal data, but such withdrawal shall not affect the legal compliance of any processing of such data, which had occurred before you withdrew your consent. Detailed information on the processing of your personal data is specified in the Privacy Policy.

Sii Poland follows the Procedure for reporting law violations.

success

Your application has been submitted

We will contact you as soon as we review your CV

Processing...

Sorry, something went wrong and your message was not delivered

Refresh the page and try again. Contact us, if problem occurs again

Benefits for you

Änderungen im Gange

Wir aktualisieren unsere deutsche Website. Wenn Sie die Sprache wechseln, wird Ihnen die vorherige Version angezeigt.

Ta treść jest dostępna tylko w jednej wersji językowej.
Nastąpi przekierowanie do strony głównej.

Czy chcesz opuścić tę stronę?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?