Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
top-image
Wstecz

Solidny wzrost, 2 nowe oddziały i 4 500 Power People – podsumowanie ostatniego roku finansowego w Sii Polska

W ostatnim roku Sii Polska odnotowała wysoki 24-procentowy wzrost przychodu, polepszając także rentowność netto do 11,5%, zwiększyła przy tym zatrudnienie do 4 500 pracowników, otworzyła 2 nowe oddziały i rozwijała współpracę ze światowymi markami, jak Qiagen czy SHV Energy. Firma powtórzyła również sukces z poprzednich lat, otrzymując po raz 6. prestiżowy tytuł Great Place to Work. Zobacz, co napędzało jej rozwój w ubiegłym roku finansowym.

Solidne wyniki finansowe

W roku obrotowym 2019/2020 lider rynku usług IT, inżynieryjnych i BPO zrealizował ambitne cele, osiągając przychód na poziomie 839 mln zł, o ponad 162 mln zł więcej niż w roku poprzednim. Tym samym firma zapewniła sobie 1. miejsce wśród największych dostawców usług IT w najnowszym rankingu Computerworld TOP200, najobszerniejszej analizie sektora IT w Polsce. Rozwój firmy od lat utrzymuje wysoką dynamikę. Wzrost na poziomie 24% w skali roku zaowocował zyskiem netto wysokości 97 mln zł oraz poprawą rentowności netto do 11,5%. Wynik ten pozycjonuje Sii Polska na 4. miejscu wśród firm informatycznych o największym zysku netto w zestawieniu magazynu.

Rosnące zatrudnienie i 6. tytuł Great Place to Work

Od początku istnienia spółka rośnie w sposób organiczny, zatrudniając najwyższej klasy ekspertów z obszaru IT i inżynierii. Na przestrzeni ostatniego roku liczba pracowników zwiększyła się do 4 500, a obecnie wynosi już ponad 4 700. W najnowszym raporcie wydawnictwa IDG Poland firma zajęła 1. miejsce w kategorii firm informatycznych o największym wzroście zatrudnienia w 2019 roku. Ok. 35% nowo zatrudnionych specjalistów pochodzi z programu „Poleć Znajomego do Sii”, który z roku na rok zyskuje na popularności i generuje największą ilość zatrudnień w firmie – blisko 500 osób w 2019 roku. Sii Polska udowadnia także, że potrafi budować dobre relacje z pracownikami oraz angażować ich w życie organizacji, co skutkuje obniżeniem wskaźnika rotacji pracowników (attrition rate) o 4,5%.

Po raz pierwszy tytuł Great Place to Work trafił do Sii Polska w 2015 roku, gdy w firmie pracowało 2 000 osób. W tym roku firma zdobyła go 6. raz z rzędu, zyskując uznanie zespołu, którego liczebność na przestrzeni ostatnich lat stale rośnie. „Biorąc wszystko pod uwagę, moja firma jest świetnym miejscem pracy” – zadeklarowało aż 89% pracowników firmy, poprawiając wynik z ubiegłego roku o 2%. Drugie miejsce w kategorii przedsiębiorstw powyżej 500 osób to nie jedyne wyróżnienie w tegorocznym konkursie. Sii Polska uhonorowana została także tytułem Legendy, przyznawanym firmom, które w poprzednich edycjach pięć razy z rzędu znalazły się w gronie laureatów.

Ambitne projekty przyciągają najlepszych ekspertów

Miniony rok to także liczne projekty w sektorze ochrony zdrowia, bankowości, hi-tech, motoryzacyjnym czy handlu elektronicznego. Sii Polska osiągnęła kilka ważnych kamieni milowych dotyczących skali zatrudnienia w projektach dla czterech kluczowych klientów. Ekspertów, którzy dołączają do największych zespołów można liczyć w setkach. Poznaj najciekawsze wdrożenia ubiegłego roku:

Oprócz projektów realizowanych dla klientów zewnętrznych, Sii Polska wdraża także wiele rozwiązań, które usprawniają codzienną pracę całej organizacji. Internal IT jest bardzo ważnym ogniwem firmy, a kariera w tym dziale to jedna z wielu ścieżek rozwoju dostępnych dla pracowników Sii. W ubiegłym roku firma wdrożyła pakiet narzędzi Digital Workplace dostarczanych przez Microsoft, łącząc je z najnowszymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi. Dzięki tej zmianie, w obliczu pandemii koronawirusa 95% pracowników Sii z dnia na dzień przeszło na tryb pracy zdalnej.

Kolejne dwa biura – Białystok i Gliwice

W październiku Sii Polska otworzyła dwa nowe biura w Białymstoku i Gliwicach. Kluczowym czynnikiem, który sprawił że firma podjęła decyzję o otwarciu kolejnych oddziałów właśnie w tych lokalizacjach jest dostęp do wykwalifikowanych specjalistów. Znajdują się tu takie uczelnie techniczne jak Politechnika Śląska i Politechnika Białostocka. Dodatkowo niewielka odległość do pobliskich oddziałów Sii umożliwi wspólne budowanie zespołów projektowych, co w efekcie pozwoli firmie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

Sii wspiera pasje i inicjatywy wolontariackie pracowników

Już od 4 lat Sii Polska prowadzi Program Sponsoringu Pasji, dzięki któremu pracownicy mogą spełniać swoje marzenia związane z najróżniejszymi hobby – do tej pory dzięki wsparciu firmy udało się zrealizować ponad 50 długoterminowych projektów sportowych, technologicznych i kulturalnych. W ubiegłym roku nie brakowało oryginalnych pomysłów. Inżynierowie z gdańskiego oddziału stworzyli oparty na sztucznej inteligencji proekologiczny projekt EVAA – Ecological Vertical Agriculture Assistant. Inicjatywa, w którą zaangażowanych jest kilkunastu specjalistów z firmy, realizowana jest we współpracy z ekspertami z trójmiejskiego środowiska naukowego.

Pracownicy Sii Polska równie chętnie zgłaszają swoje inicjatywy prospołeczne – w 2019 roku w akcje na rzecz grup potrzebujących zaangażowało się ponad 1000 wolontariuszy i aktywistów z firmy, łącząc siły w czasie zbiórek dobroczynnych i akcji charytatywnych. Jednym z takich projektów był przeprowadzony wspólnie z Fundacją ISKIERKA remont pomieszczeń przylegających do pracowni rezonansu magnetycznego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II w Katowicach. W związku z tym, że z roku na rok projektów jest coraz więcej, Gregoire Nitot, założyciel i CEO Sii Polska, zwiększył budżet przeznaczony na programy Sponsoring Pasji i Sii Power Volunteers do 500 000 zł rocznie.

Chcesz być częścią zespołu Sii Polska? Sprawdź nasze oferty pracy.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?