top-image
WSTECZ

Wolontariusze z Sii Polska wspierają medyków w walce z Covid-19

Sii Polska i jej wolontariusze dołączyli do działań wspierających służby medyczne w walce z epidemią koronawirusa. W ramach programu Sii Power Volunteers firma włączyła się w projekty produkcji środków ochrony osobistej dla personelu szpitali, który jest najbardziej narażony na zakażenie. Na początek Sii Polska podjęła współpracę z Fundacją ISKIERKA i Stowarzyszeniem Hackerspace Wrocław, z którymi współpracowała także w czasie wcześniejszych projektów społecznych. Budżet przeznaczony na działania w walce z Covid-19 wynosi ponad 50 000 PLN.

Wolontariusze z Sii Polska ponownie nie zawiedli, wykazując się inicjatywą i chęcią do działania na rzecz społeczeństwa. W czasie epidemii koronawirusa, grupą szczególnie potrzebującą wsparcia jest personel medyczny, wskazujący na duże braki w środkach ochrony osobistej. Stąd powstały projekty społeczne, które są odpowiedzią na ten poważny, dotykający służby szpitalne problem.

Jednym z nich jest projekt produkcji masek ochronnych. W czasie panującej epidemii Covid-19 każda maska jest na wagę złota, a ponieważ brakuje zwykłych masek medycznych, do tych celów przy pomocy druku 3D przystosowuje się pełnotwarzowe maski do nurkowania. Wspierając się  projektem społecznym #maskadlamedyka i pracą woluntarystyczną środowiska drukarzy 3D w Polsce, inżynierowie z Sii Polska opracowali swój projekt podwójnego łącznika między maską nurkową a filtrem medycznym, i przystąpili do druku. Wraz z Fundacją ISKIERKA firma zakupiła 100 masek, które chce przystosować z pomocą wolontariuszy z Sii do wykorzystania w szpitalach.

Inny sposób na pomoc w pozyskiwaniu środków ochrony osobistej wykorzystują specjaliści z Hackerspace Wrocław, wspierani przez wolontariuszy z Sii, którzy skupiają się na produkcji przyłbic ochronnych z folii PET według projektu wykrojnika opracowanego przez społeczność Warszawski Hackerspace i Hackerspace Kraków. W pierwszej fazie projektu w najbliższym czasie we Wrocławiu planują wyprodukować i dostarczyć do szpitali ok. 1000 przyłbic.

To pierwsze etapy projektów pomagających w walce z wirusem Covid-19. Sii Polska na bieżąco śledzi rozwój epidemii, dostosowując swoje działania społeczne do zmieniającej się sytuacji, reagując szybko na inicjatywy pracowników, a także prośby od lokalnych społeczności, w tym szpitali. Specjaliści Sii w duchu solidarności chętnie dzielą się swoimi kompetencjami zarówno wewnętrznie: w ramach Giełdy pomocy – wsparcia kompetencyjnego dla innych pracowników i ich rodzin, a także zewnętrznie. Oprócz projektów woluntarystycznych dla medyków warto wymienić tu powstały w BI Competency Center raport interaktywny o Covid-19.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?