Testing

Testing

Z pamiętnika Inżyniera Wydajności

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałby świat, w którym nikt nie przejmowałby się wydajnością? (więcej…)

Testing

Testowanie wydajności czy szybkości? Google Lighthouse w praktyce

W obecnym świecie – nastawionym na digitalizację – każda z firm oferujących swoje produkty za pośrednictwem sieci zdaje sobie sprawę z tego, że atrakcyjna aplikacja służąca do sprzedaży przez internet jest niezbędna do generowania przychodu. (więcej…)

Testing / Software Development

Angular/Jasmine – testowanie serwisów HTTP. Część III – przechwytywanie błędów

Z ostatniego już artykułu serii na temat testowania serwisów http w Angular dowiecie się więcej na temat przechwytywanie błędów i testowanie błędnych odpowiedzi z serwera. (więcej…)

Testing / Software Development

Continuous Integration i Continuous Delivery – Dobre praktyki

Jednym z największych wyzwań w rozwoju oprogramowania jest dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań programistycznych w możliwie krótkim czasie. Dbanie o jakość w całym projekcie jest najczęściej rolą Quality Assurance (QA). (więcej…)

Testing / Software Development

Przykłady niezrozumienia potrzeb osób z niepełnosprawnością i jak im zaradzić. Część II

Jak rozwiązać problem braku dostępności? W artykule podzielę się z Tobą, Drogi Czytelniku, sposobami, dzięki którym możemy pomóc osobom z niepełnosprawnościami. Podpowiem również, co możemy zrobić, aby zwiększyć dostępność ­– szczególnie w aspekcie technologicznym i podczas tworzenia oprogramowania. (więcej…)

Testing

Przykłady niezrozumienia potrzeb osób z niepełnosprawnością i jak im zaradzić. Część I

W tym artykule chciałbym poruszyć bardzo ważny dla mnie temat, który w pracy testera zawsze staram się uwzględniać, czyli zagadnienie dostępności – accessibility (a11y). (więcej…)

Testing

Z zapisków młodego TL-a

Kiedy rozpoczynałem moją przygodę na stanowisku Team Leadera w największym Business Unicie Sii, miałem za sobą 11 lat pracy jako inżynier w Sii. Pracowałem dla dwóch klientów, ale miałem okazję przyjrzeć się i doświadczyć pracy wielu Line Managerów – zarówno od strony Sii, jak i od strony klienta. (więcej…)

Testing / Software Development

Angular/Jasmine – testowanie serwisów HTTP. Część II – metody POST, PUT oraz DELETE

W ostatnim artykule na temat testowania serwisów http we frameworku Angular przy pomocy Karma/Jasmine, opisałem podstawy testowania serwisów http oraz to, jak działa moduł HttpClientTestingModule oraz kontroler HttpTestingController. (więcej…)

Tagi: ,

Testing / Software Development

Azure LogicApp oraz FunctionApp – umożliwienie weryfikacji wysyłki i treści wiadomości e-mail jako jeden z elementów testów E2E

W dzisiejszych czasach chyba żaden software developer nie ma wątpliwości w kwestii potrzeby testowania wytworzonego przez siebie kodu. (więcej…)

Testing / Software Development

Angular/Jasmine – testowanie serwisów HTTP. Część I – metoda GET

Każdy kod, który piszemy, może być podatny na błędy. Także ten, które jest napisany we frameworku takim jak np. Angular. W związku z tym, dobrym nawykiem powinno stać się przygotowywanie testów jednostkowych do naszego kodu. (więcej…)