top-image
WSTECZ

Inżynierowie Sii realizują projekty IT dla PUMY – od wizji projektanta po sklepową półkę dzięki systemowi zarządzania cyklem produkcyjnym

Inżynierowie Sii programują dla PUMY. Lider IT i inżynierii – Sii Polska realizuje projekty dla znanej na całym świecie, wiodącej marki sportowej PUMA, która projektuje, rozwija, sprzedaje obuwie, odzież oraz akcesoria. Od 70 lat PUMA, z siedzibą w Herzogenaurach w Niemczech, dostarcza najbardziej innowacyjne produkty dla najszybszych zawodników na świecie. Dzięki rozwiązaniom PUMY czołowi sportowcy biją rekordy na olimpijskich bieżniach. 

Spółka Sii została partnerem technologicznym firmy PUMA w lutym 2014 r. kiedy to niemiecka marka poszukiwała doświadczonego dostawcy usług IT, który posiada kompetencje w technologii Java i frameworku Vaadin oraz jest w stanie dostarczyć ,,szyte na miarę”, dopasowane do potrzeb klienta oprogramowanie. Obecnie we wszystkie projekty realizowane przez Sii dla PUMA, jest zaangażowanych ponad 50 inżynierów, którzy w swojej pracy wykorzystują różnorodne technologie – od Java, przez .NET, aż po technologie SharePoint i Microsoft Business Intelligence.

PUMA podkreśla, że w Sii znalazła solidnego partnera IT – Kluczowe znaczenie ma dla nas fakt, że Sii może dostarczyć wysoce wyspecjalizowane zespoły projektowe w stosunkowo krótkim czasie. Ich inżynierowie są ekspertami w swoich dziedzinach i wnoszą do naszych projektów wartościowy, zorientowany na cel wkład i bogate doświadczenie – mówi Kurt Walther, Dyrektor Działu IT w firmie PUMA. – Bliskość siedziby Sii w Polsce to kolejna korzyść dla firmy PUMA. W razie potrzeby, możemy szybko umówić osobiste spotkanie w naszych biurach w Herzogenaurach, aby zapewnić jeszcze ściślejszą relację pomiędzy firmą PUMA a zespołami projektowymi Sii – podsumowuje Walther.

Większość zadań Sii wiąże się z dostarczaniem wielofunkcyjnych zespołów mogących kompleksowo realizować cały zakres projektu − od projektowania architektury, poprzez rozwój, testowanie, wdrożenie, aż po utrzymanie. W pewnych bardzo specyficznych obszarach Sii udostępnia specjalne zespoły techniczne współpracujące z wewnętrznym personelem firmy PUMA w celu zwiększenia efektywności, tak aby radzić sobie z dużą liczbą jednocześnie realizowanych projektów, jak i ze wsparciem w ramach ogólnego planu działania.

Grzegorz Brzostowski, Dyrektor Business Unitu Media & Services, który odpowiada za współpracę z PUMĄ dodaje – Spółka Sii jest dumna ze współpracy z firmą PUMA, marką wspierającą najszybszych zawodników na świecie. Nie tylko możemy przyczyniać się do globalnego sukcesu marki, ale także znaleźliśmy partnera w realizacji ekscytujących projektów w dziedzinie biznesu i rozwiązań technologicznych, które przynoszą wiele satysfakcji naszym pracownikom. Ostatnio, po ponad trzech latach współpracy, Sii zaproponowano zbudowanie -dedykowanego systemu do zarządzania cyklem życia produktu. Projekt wymagał od Sii stworzenia zespołu złożonego z ponad 30 ekspertów, którzy będą realizować plan działania do 2019 roku.

Rozwiązanie wspiera użytkowników w procesie zamawiania narzędzi potrzebnych do produkcji obuwia, a także pozwala na śledzenie powiązanych z nimi inwestycji i amortyzacji. Dzięki nowemu systemowi programiści, projektanci i menedżerowie produktu będą mogli pracować nad pomysłami już od początkowej fazy koncepcji poprzez prototyp aż po zatwierdzony produkt końcowy. Dostarczone przez Sii rozwiązanie będzie wspierać ich także w podejmowaniu decyzji związanych z projektowaniem, wyceną i wyborem rozwiązań technologicznych. Korzystając z nowego systemu PUMA spodziewa się poprawić elastyczność procesu rozwoju swoich produktów i skrócić czas wprowadzania ich na rynek. Co więcej, rozwiązanie może być wykorzystywane na całym świecie.

Mamy nadzieję na długotrwałą współpracę i chcemy wspierać firmę PUMA w dążeniu do stania się najszybciej rozwijającą się i najbardziej innowacyjną firmą w branży, nie tylko w rozumieniu biznesowym, ale również jako organizacja zajmująca się IT − podsumowuje Brzostowski.

Może Cię również zainteresować

Pokaż więcej newsów

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj najświeższe informacje ze świata Sii.

ZATWIERDŹ

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden dann auf die englische Sprachversion der Website weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?