Klient

Niemiecka międzynarodowa firma zajmująca się projektowaniem i produkcją obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych i do rekreacji.

Wyzwanie

Firma PUMA chciała zbudować nowy system obsługujący wewnętrzne procesy projektowania i rozwoju produktów. Rozwiązanie miało umożliwić programistom, projektantom i menedżerom produktu, pracy nad ich pomysłami – od początkowej koncepcji, poprzez fazy prototypowe aż po finalny produkt. Wspiera ich w podejmowaniu, projektowaniu, ustalaniu cen i decyzjach dotyczących technologii i materiałów. Jest stosowany we wszystkich działach produktowych PUMA – dziale obuwia, odzieży, akcesoriów – i jest oparty na najnowszych, przyszłościowych technologiach.

Co zrobiliśmy

Wraz z Architektami Produktów IT PUMY, zaprojektowaliśmy architekturę techniczną, która musiała być kompatybilna z istniejącymi systemami:

  • Przeanalizowaliśmy wymagania biznesowe i przygotowaliśmy dokumentację funkcjonalną
  • Wdrożyliśmy funkcjonalności
  • Przygotowaliśmy scenariusze testowe, testy automatyczne a także przeprowadziliśmy QA
    – manualnie
  • Przygotowaliśmy pakiety gotowe do wdrożenia
  • Wsparliśmy planowanie i realizację projektu

Efekty

W ciągu pierwszych 12 miesięcy trwania projektu Sii opracowało pierwszy moduł wspierający funkcje niezbędne w projektowaniu obuwia. Stworzyliśmy system, który kompleksowo wspiera użytkownika w procesie tworzenia produktu – od pomysłu do ostatecznej wersji. Musieliśmy sprostać wyzwaniu, które polegało na zaprojektowaniu wielu rozwiązań dostosowanych do kluczowych wymagań biznesowych, a jednocześnie łatwo skalowalnych i wydajnych. Oprócz podstawowych funkcji, stworzyliśmy wiele elastycznych frameworków, które powinny dawać w przyszłości możliwość łatwiejszego ulepszenia aplikacji, a także wyższą unifikację między innymi systemami w ekosystemie PUMA, ze względu na ich ponowne wykorzystanie. Kolekcja Wiosna 2019 to pierwsza kolekcja obuwia PUMA, która w całości została stworzona przy wsparciu systemów powstałych przy współpracy Sii. Nadal pracujemy nad podobnymi funkcjami dla innych linii produktów.

 

Zobacz więcej
Zobacz więcej

Cały czas szukamy talentów

Dołącz do Sii i zyskaj szanse na udział w podobnych projektach dla prestiżowych Klientów.

Zobacz więcej

Otrzymaj ofertę

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Sii, skontaktuj się z nami

Wyślij zapytanie Wyślij zapytanie

Get an offer

Artur Regional Director

Aplikuj i dołącz do Sii

Znajdź idealną pracę – zapoznaj się z naszą ofertą rekrutacyjną i aplikuj.

APLIKUJ APLIKUJ

Join Sii

Dorota Software Engineer

ZATWIERDŹ