Strona główna Office 365 Migracja sharepoint do chmury

Migracja sharepoint do chmury

SharePoint Online hostowany na platformie Office 365 to nowoczesny sposób przechowywania informacji oparty na rozwiązaniach chmurowych. Wysoka dostępność oraz stabilna platforma aplikacyjna wspierana przez Microsoft Azure gwarantuje satysfakcję użytkowników.

 

image002

 

Decydując się na przeniesienie platformy SharePoint do wersji Online, nie musisz już martwić się o utrzymanie własnej infrastruktury – odpowiedzialność za nią przejmuje wówczas Microsoft. Zanim to jednak nastąpi, konieczna jest migracja danych znajdujących się na farmie SharePoint.

 

Przeprowadzając migrację danych lub całej platformy SharePoint do Office 365, możemy liczyć na optymalizację struktury kosztów związanych z utrzymaniem oraz rozwojem platformy SharePoint. Co więcej, dzięki nowoczesnej platformie mamy dostęp do najnowszych rozwiązań pozwalających na zdalną oraz mobilną pracę.

 

Migracja do Office 365

 

Zaufaj naszym ekspertom i miej pewność, że proces ten zostanie przeprowadzony precyzyjnie i w najbardziej optymalny sposób.

 

Office 365 i SharePoint Online oferują dodatkowe funkcje, niedostępne w środowisku on-premises, jak:

 

 • OneDrive for Business
 • Delve
 • Office Graph
 • Power BI
 • Yammer

 

migracja_do_chmury_delve

Rys. Delve

 

migracja_do_chmury_office

 

Główne korzyści płynące z migracji danych do Office 365 to:

 

 • zmniejszenie kosztów (brak kosztów utrzymania infrastruktury serwerowej, zmniejszenie kosztów licencyjnych),
 • szeroki dostęp do platformy oraz łatwe udostępnianie zawartości użytkownikom,
 • posiadanie zawsze najbardziej aktualnej wersji platformy SharePoint wraz z  poprawkami dotyczącymi bezpieczeństwa,
 • dostęp do sklepu aplikacji dla SharePoint,
 • krótki czas wdrożenia.

 


 

Migrację do Office 365 najlepiej jest wykonać przy użyciu już dostępnych na rynku narzędzi migracyjnych. Centrum Kompetencyjne SharePoint Sii korzysta z produktów naszego partnera, kanadyjskiej firmy Sharegate, która oferuje innowacyjne i nowoczesne oprogramowanie wspierające proces migracji.

 

sharegate_logo

Dzięki Sharegate migracja poszczególnych komponentów dowolnej wersji platformy SharePoint nie sprawia najmniejszych problemów. Bez względu na to, czy operacje dotyczą wariantu on premises, Office 365 lub środowiska hybrydowego, produkt pozwala przenosić następujące rodzaje elementów spotykanych w architekturze SharePoint:

 

 • elementy struktury SharePoint: witryny, zbiory witryn, podwitryny, listy i biblioteki, ustawienia list, ustawienia zbiorów witryn, typy zawartości,
 • elementy zawartości: Web Parts, dokumenty, zbiory dokumentów, wersjonowanie, elementy list, widoki, metadane, customowe ustawienia kalendarzy,
 • bezpieczeństwo: indywidualne uprawnienia, poziomy uprawnień, powiadomienia, bezpieczeństwo dokumentów, grupy użytkowników,
 • przepływy pracy: przepływy „z pudełka”, formularze InfoPath, powiadomienia użytkowników, customowe ustawienia widoków i formularzy, przepływy pracy tworzone w SharePoint Designer.

 

migracja_do_chmury_sharegate

 

Więcej o informacji Sharegate i naszym partnerstwie znajdziesz na naszym blogu.

 

 

 

Jeżeli obecnie korzystasz z dedykowanych aplikacji napisanych specjalnie dla środowiska on-premises, pamiętaj, że będą one wymagać modyfikacji i dostosowania do nowej platformy. By umożliwić działanie tego typu aplikacji w systemie SharePoint Online, niezbędne jest przekształcenie ich w SharePoint Add-ins, budowane w dwóch modelach:

 

 • SharePoint-hosted – aplikacje działające wyłącznie na środowisku SharePoint Online
 • Provider-hosted – aplikacje używające dodatkowych serwerów on-premises do wykonywania logiki biznesowej

 

Podczas migracji nasi eksperci analizują każdą aplikację klienta i rekomendują optymalne podejście, które pozwoli dokładnie odzwierciedlić istniejące funkcje w nowym środowisku.


 

Jeżeli jesteś zainteresowany migracją SharePoint do chmury, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie, które zrewolucjonizuje organizację pracy w Twojej firmie.

 

Kontakt

LinkedIn
Contact Person

Michał Kopczyński Competency Center Manager
Office 365

Zainteresowała Cię nasza oferta? Potrzebujesz więcej informacji o systemie SharePoint lub Office 365? Skontaktuj się z nami! Nasz ekspert udzieli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania i pomoże w doborze najlepszej dla Ciebie oferty!
Wyślij zapytanie
Dodaj załącznik
Akceptowane formaty: .doc, docx, .pdf. Maksymalny rozmiar pliku: 5 MB