Migracje

Nie ulega wątpliwości, że decyzja firmy o zaangażowaniu nowoczesnych technologii to kamień milowy na drodze do produktywnego zarządzania. Bądź o krok przed konkurencją i nie zwlekaj z przeniesieniem rozwiązań SharePoint do nowszej wersji platformy. Zapewniamy, że przeprowadzona przez nas migracja przyniesie Ci wymierne korzyści w postaci nowoczesnego, dynamicznego i responsywnego środowiska oferującego szereg nowych i zoptymalizowanych funkcji.

 

Ważnym aspektem migracji do nowej wersji jest nieprzerwane wsparcie produktowe oferowane przez zespół Microsoft. Po danym okresie czasu pełna pomoc techniczna przestaje obejmować poprzednie wersje platformy – obecnie decyzja o pozostaniu na środowisku SharePoint 2010 lub starszym wiąże się ze sporymi dodatkowymi kosztami lub ryzykiem związanym z pracą na systemie bez jakiegokolwiek wsparcia. Więcej dowiesz się z wpisu na naszym blogu.

 

Nasz zespół przeanalizuje stawiane przez Ciebie wymagania i przygotuje model środowiska skrojony na miarę organizacji. Wszelkie indywidualne ustawienia, dedykowane aplikacje i inne elementy o wyjątkowej strukturze zostaną z sukcesem przeniesione do nowej wersji platformy, a wszystko to wykonamy bez zakłócania pracy użytkowników.

shapreoint_landingpage_migracja

 

 

 

W oparciu o wieloletnie doświadczenie z projektami informatycznymi oraz technologią SharePoint, wypracowaliśmy metodologię skutecznego przeprowadzania migracji środowisk, która składa się z następujących etapów:

 

 • diagnostyka – planujemy strukturę systemu oraz oceniamy obecną infrastrukturę, procesy i wymagania sprzętowe,
 • analiza – określamy wymagania oraz specyfikację techniczną,
 • projektowanie – przygotowujemy szczegółowy projekt systemu oraz samego procesu wdrożenia,
 • realizacja prac – instalujemy system oraz przeprowadzamy migrację danych,
 • wdrożenie – udostępniamy system produkcyjnie oraz przeprowadzamy serię testów,
 • optymalizacja – optymalizujemy pracę systemu oraz przeprowadzamy ewentualne testy wydajności,
 • stabilizacja – oferujemy wsparcie powdrożeniowe.

 

 

 

Po przeanalizowaniu wolumenu danych, poziomu dostosowania aplikacji do indywidualnych potrzeb organizacji oraz zaawansowania zabezpieczeń poufnych informacji, proponujemy migrację danych do jednego z trzech modeli platformy:

 

Modele platformy
 • Model on-premises

 • Model cloud

 • Model hybrydowy

 

Migracja SharePoint to w dużej mierze przenoszenie istniejących platform obsługiwanych przez MOSS 2007 lub SharePoint 2010 do najnowszej wersji SharePoint Server lub Office 365. Nie zapominajmy jednak o możliwości migracji danych zgromadzonych w innych aplikacjach – integracja wielu rodzajów informacji w SharePoint gwarantuje sprawne zarządzanie i łatwy dostęp, gdyż wszystkie zbiory przechowywane są w jednym miejscu.

sharepoint_landingpage_migracje_microsoft

Migracja środowiska SharePoint on-premises, Office 365 czy hybrid w tempie ekspresowym, przy zachowaniu integralności komponentów i indywidualnych ustawień – jak to osiągnąć? Jako partner kanadyjskiej firmy Sharegate, nasz zespół SharePoint pomoże przenieść dowolną platformę do nowszej wersji w prosty i efektywny sposób.

 

sharegate_logo

 

Dzięki Sharegate migracja poszczególnych komponentów dowolnej wersji platformy SharePoint nie sprawia najmniejszych problemów. Bez względu na to, czy operacje dotyczą wariantu on premises, Office 365 lub środowiska hybrydowego, produkt pozwala przenosić następujące rodzaje elementów spotykanych w architekturze SharePoint:

 

 • elementy struktury SharePoint: witryny, zbiory witryn, podwitryny, listy i biblioteki, ustawienia list, ustawienia zbiorów witryn, typy zawartości,
 • elementy zawartości: Web Parts, dokumenty, zbiory dokumentów, wersjonowanie, elementy list, widoki, metadane, customowe ustawienia kalendarzy,
 • bezpieczeństwo: indywidualne uprawnienia, poziomy uprawnień, powiadomienia, bezpieczeństwo dokumentów, grupy użytkowników,
 • przepływy pracy: przepływy „z pudełka”, formularze InfoPath, powiadomienia użytkowników, customowe ustawienia widoków i formularzy, przepływy pracy tworzone w SharePoint Designer.

 

sharepoint_landingpage_migracje2
Więcej informacji o Sharegate i naszym partnerstwie znajdziesz na naszym blogu.

 

 

Jeżeli jesteś zainteresowany migracją SharePoint do nowej wersji, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie, które zrewolucjonizuje organizację pracy w Twojej firmie.

Kontakt

LinkedIn
Contact Person

Michał Kopczyński Competency Center Manager
Office 365

Zainteresowała Cię nasza oferta? Potrzebujesz więcej informacji o systemie SharePoint lub Office 365? Skontaktuj się z nami! Nasz ekspert udzieli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania i pomoże w doborze najlepszej dla Ciebie oferty!
Wyślij zapytanie
Dodaj załącznik
Akceptowane formaty: .doc, docx, .pdf. Maksymalny rozmiar pliku: 5 MB