Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii

Technologia:

Klient

Czołowy polski koncern naftowy, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych.

Wyzwanie

Klient miał wątpliwość, czy systemy, które obecnie posiada, są w pełni funkcjonalne (czy wymagają update’u, zakupu licencji itp.) i czy spełniają wymagania i preferencje biznesu. Klient chciał się również upewnić, czy systemy, które chce zakupić, spełnią wszystkie wymagania i pokryją obszary, których nie pokrywa obecny system.

Co zrobiliśmy

Konsultanci Sii przeprowadzili analizę biznesową, której efektem było zbudowanie modelu referencyjnego aplikacji dla segmentu Upstream.
Analiza obejmowała następujące etapy:

  • Identyfikacja podstawowych celów projektu i zdefiniowanie w oparciu o nie kierunku, w którym będzie robiona analiza biznesowa.
  • Stworzenie zespołu projektowego z zasobów udostępnionych przez klienta. Weryfikacja osób kluczowych, decyzyjnych itp.
  • Zdefiniowanie harmonogramu analizy. Jednym z ważniejszych etapów tej fazy było przedstawienie harmonogramu i zaakceptowanie go przez decydentów (Komitet Sterujący i Dyrektorów poszczególnych Pionów).
  • Przedstawienie i zaakceptowanie przyjętej metodyki pracy. Przyjęto, że zbieranie wymagań będzie prowadzone podczas warsztatów z zespołami roboczymi w obrębie zidentyfikowanych głównych obszarów. Warsztaty były prowadzone iteracyjnie tzn. pierwsze spotkanie miało na celu przekazanie zadania zespołowi roboczemu i wyjaśnieniu tego zadania. Każde następne spotkanie było omówieniem rezultatów pracy zespołu nad zadaniem i przekazanie kolejnego zadania, które w głównej mierze miało za zadanie doprecyzować wymagania funkcjonalne.
  • Opracowanie i analiza wymagań funkcjonalnych zebranych podczas warsztatów w kontekście celów projektu i wymagań formułowanych przez kierownika projektu ze strony Klienta. Ustrukturyzowanie wymagań w odniesieniu do zdefiniowanych obszarów i pogrupowanie ich według poziomu szczegółowości.
  • Stworzenie dokumentu analizy biznesowej i prezentacji dla Komitetu Sterującego przedstawiające wyniki analizy.

Efekty

Praca konsultantów objęła stworzenie dokumentu analizy biznesowej i prezentacji dla Komitetu Sterującego przedstawiające wyniki analizy oraz zbudowanie modelu referencyjnego aplikacji dla segmentu Upstream. Model ten miał pokazywać główne obszary w firmie oraz klasy systemów niezbędnych w poszczególnych obszarach (przykładowa klasa systemu: aplikacje do analiz geologicznych i geofizycznych).

Dowiedz się więcej
Zobacz więcej

Cały czas szukamy talentów

Dołącz do Sii i zyskaj szanse na udział w podobnych projektach dla prestiżowych Klientów.

Konsultant Dynamics 365/CRM

Gdańsk, Łódź, Piła, Poznań + 10 lokalizacji

Programista Dynamics 365/CRM

Gdańsk, Piła, Poznań, Szczecin + 10 lokalizacji

Analityk biznesowy Salesforce

Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk + 14 lokalizacji
Zobacz więcej

Otrzymaj ofertę

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Sii, skontaktuj się z nami

Wyślij zapytanie Wyślij zapytanie

Natalia Dyrektor Centrum Kompetencyjnego

Get an offer

Dołącz do Sii

Znajdź idealną pracę – zapoznaj się z naszą ofertą rekrutacyjną i aplikuj.

Aplikuj Aplikuj

Paweł Process Owner

Join Sii

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?