Wyślij zapytanie Dołącz do Sii
Wyślij zapytanie Dołącz do Sii

Klient

Jeden z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego oraz silników okrętowych i przemysłowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania w zakresie finansowania i serwisu. Zatrudnia około 100 000 osób, posiada zakłady produkcyjne w 18 krajach i sprzedaje swoje produkty na ponad 190 rynkach.

Wyzwanie

Proces zgłaszania problemów IT odbywał się wieloma nieustandaryzowanymi ścieżkami – „każdy po swojemu”. Część użytkowników wysyłała maile bezpośrednio do administratorów, część dzwoniła na recepcję zgłaszając problem z drukarką lub prośbę o przygotowanie laptopa. Administracja i Księgowość miały duży problem ze zlokalizowaniem sprzętu komputerowego. W dziale IT panował chaos, a biznes był niezadowolony z takiego poziomu usługi. Wiedza poszczególnych techników nie była spisana, a w konsekwencji tracona wraz z ich odejściem z pracy lub urlopem. Problem się nawarstwiał, zgłoszeń nie było już kilka dziennie, a kilkadziesiąt. Potrzebny był system do zarządzania usługami świadczonymi przez IT dla Biznesu i umowa, w której byłyby spisane kluczowe wartości do rozliczenia tej umowy.

Co zrobiliśmy

Inżynierowie Sii zaprojektowali, a następnie wdrożyli wybrane procesy ITIL oraz system zarządzania zgłoszeniami dotyczącymi problemów IT. Dodatkowo przeprowadzili pełną inwentaryzację sprzętu IT. Wdrożone zostały procesy zarządzania incydentami, problemami, zmianami oraz zarządzanie stacjami roboczymi.

Efekty

Zastosowane rozwiązanie pozwoliło ustandaryzować politykę zakupową. Wszystkie zgłoszenia są na bieżąco rejestrowane, biznes ma wgląd w cykl życia problemu. Administracja i Księgowość uczestniczy w procesie zarządzania stacjami roboczymi, od momentu pojawienia się ich w firmie, do momentu skończenia amortyzacji i przekazania ich do złomowania. Przestrzegana jest umowa SLA i związane z nią kluczowe parametry świadczenia usługi.

Dowiedz się więcej
Zobacz więcej

Cały czas szukamy talentów

Dołącz do Sii i zyskaj szanse na udział w podobnych projektach dla prestiżowych Klientów.

Zobacz więcej

Otrzymaj ofertę

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty Sii, skontaktuj się z nami

Wyślij zapytanie Wyślij zapytanie

Natalia Dyrektor Centrum Kompetencyjnego

Get an offer

Dołącz do Sii

Znajdź idealną pracę – zapoznaj się z naszą ofertą rekrutacyjną i aplikuj.

Aplikuj Aplikuj

Paweł Process Owner

Join Sii

ZATWIERDŹ

This content is available only in one language version.
You will be redirected to home page.

Are you sure you want to leave this page?

Einige Inhalte sind nicht in deutscher Sprache verfügbar.
Sie werden auf die deutsche Homepage weitergeleitet.

Möchten Sie fortsetzen?